Hokejist Los Angelesa so eno najprijetnejših presenečenj v Ligi NHL. Foto: AP

Tokratni junak je bil Phillip Danault, ki je dosegel dva gola, tudi ključnega v 53. minuti, po katerem so Kralji povedli s 3:2. Minuto in pol pred koncem je zmago potrdil Viktor Arvidsson. V akcijo je bil s podajo vpleten tudi Anže Kopitar, to pa je bila njegova edina točka na dvoboju.

Detroit je 47 sekund pred koncem znižal zaostanek, a je deset sekund pred zadnjim piskom sirene piko na i postavil Adrian Kempe.

Gostitelji so z golom Michaela Rasmussena v 18. minuti vodili vse do sredine druge tretjine. Takrat je prvič udaril Danault, za prednost pred zadnjimi dvajsetimi minutami pa je v 39. minuti poskrbel Artur Kalijev. Danault je bil blizu hat tricka, vendar mu je gol v zadnji minuti preprečila vratnica.

"Tovrstne tekme se lahko prevesijo, na katero koli stran. Dolgo časa si na poti, veš, da prihaja odmor in da se boš vrnil k svoji družini. Fantje so se odločili, da je to pomembna tekma in tako so jo vsako minuto tudi odigrali," je bil zadovoljen trener Todd McLellan.

Razmerje v strelih na gol je bilo 43:25 v korist Los Angelesa. V vratih gostov je bil Jonathan Quick (22 obramb).

Kralji so vzhodno turnejo šestih tekem končali s štirimi zmagami in dvema porazoma v podaljšku. Skupaj so zbrali deset točk in pri 55 ujeli lokalnega tekmeca iz Anaheima.

Sledi premor All Star v Las Vegasu.

Od torka naprej bodo v "olimpijskem premoru" igrali zaostale tekme, ki jih je preprečil covid-19. Los Angeles bo prvo naslednjo tekmo igral z Edmontonom doma, a šele 15. februarja. Potem pa ga spet čaka serija štirih gostovanj – Vegas, dvakrat Arizona in Anaheim. Nato sledita dve tekmi doma in še štiri gostovanja.