Takole je Trevor Moore z desetim golom sezone vsega 25 sekund pred iztekom rednega dela poskrbel, da je Los Angeles izsilil podaljšek v Bostonu. Foto: AP

Boston je pred zadnjo minuto dvoboja v TD Gardnu vodil z 2:1 in Los Angeles je iz vrat v zameno za dodatnega napadalca umaknil vratarja Cala Petersena (30 obramb). Pol minute pred koncem je kapetan Anže Kopitar dobil sodniški met, branilec Sea Durzi je podal na krilo do Arturja Kalijeva, ki je sprožil. Švedski vratar Linus Ullmark je branil, a odbitek je v izenačenje na 2:2 spremenil Trevor Moore z 10. golom sezone. Drugič v sezoni so Kingsi zadeli ob razmerju 6 na 5, ko se igra brez vratarja.

Veselje Andreasa Athanasiouja, ki je bil še nedavno kar pet tekem Los Angelesa spremljal s tribune. Foto: AP

Nedavno še na tribuni, zdaj odločil podaljšek

Ob izteku 2. minute podaljška je Andreas Athanasiou v svoji tretjini prestregel plošček in nato v solo prodoru matiral Ullmarka za 3:2 in tretjo zaporedno zmago Kraljev, ki so se tako malce oddolžili Kosmantincem za najvišji poraz sezone. Tretji gol 27-letnega Kanadčana na zadnjih dveh tekmah, potem ko je bil na prejšnjih petih tekmah kot odvečni napadalec zgolj na tribuni.

Hokejisti Los Angelesa so prišli že do osme zmage na zadnjih desetih tekmah, s čimer so se izdatno utrdili na poti proti tako želeni končnici: trenutno LAK zaseda drugo mesto Pacifika in ima pred devetouvrščenim Edmontonom zdaj že sedem točk naskoka.

Srdit boj Bostona in Los Angelesa. Kopitarjevi Kralji so dobili peti od desetih podaljško v sezoni 2021/22. Foto: AP

Gnala jih je želja po maščevanju

"Takrat so nas Kosmatinci res osramotili na domačem ledu. Želeli smo si maščevanje, o tem ni dvoma. Obenem pa smo želeli dokazati, da se lahko enakovredno merimo tudi z najboljšimi ekipami lige," je po tekmi priznal vratar Kalifornijcev Petersen.

Prvi gol gostov na tekmi je dosegel Blake Lizotte. Anže Kopitar je tokrat odigral 23:14 minute in v tem času proti vratom tekmeca sprožil dva strela ter dobil kar 17 od 28 sodniških metov. V podaljšku je sicer Kopitar zgrešil izredno priložnost, ko je poslal plošček prek nepokritega dela Bostonovega gola.

Calgaryju derbi z Edmontonom

Po uspešni turneji na Vzhodu se Los Angeles vrača domov, kjer jih v četrtek čaka kalifornijski obračun s San Josejem. Vodilna ekipa Pacifiške skupine Calgary je z zmago na tako imenovani "bitki za Alberto" premagala Edmonton s 3:1 in s tem posredno pomagala tudi Los Angelesu v boju za vodilno osmerico Zahodne konference.