Veliki up Quinton Byfield je z 19 leti in 161 dnevi postal najmlajši strelec pri Kraljih po Drewu Doughtyju, ki je pred dobrimi 13 leti zadel pri starosti 18 let in 317 dni. Foto: Reuters

Ob izteku uvodne tretjine je svoj prvi gol v Ligi NHL dosegel 19-letni center Quinton Byfield, drugi izbor nabora leta 2020. Z natančnim strelom iz zapestja je mladi Kanadčan iz polrazdalje premagal Semjona Varlamova za prvenec v svojem desetem NHL-nastopu. Vodstvo Kraljev je v zadnjih sekundah 2. tretjine podvojil Andreas Athanasiou, ki je bil tudi podajalec za prvi gol gostov.

Trije goli v zadnjih treh minutah

Mathew Barzal je z golom v 58. minuti za znižanje na 1:2 poskrbel za dramatično končnico. NY Islandersi so med lovom na izenačenje zaigrali brez vratarja, plošček je bil prestrežen, Anže Kopitar ga je popeljal iz obrambne tretjine in oddal Adriana Kempeju, ki je iz sredine v izpraznjen gol zadel za 3:1, kar je 18. gol Šveda v sezoni. Kopitar je s 25. podajo sezone prišel do 38. točke, s čimer ostaja daleč najučinkovitejši Kralj.

Otočanom je nato 20 sekund pred koncem uspelo poraz še omiliti, za končnih 2:3 je bil natančen Casey Cizikas. Ob razmerju strelov 30:25 za Los Angeles je svoj delež opravil tudi vratar Cal Peterson.

32-letnik iz Londona v Ontariu je dvakratni zmagovalec Stanleyjevega pokala (2012 in 2014), leta 2016 pa je bil izbran za najboljšega branilca Lige NHL. Z reprezentanco Kanade je bil tako mladinski kot članski svetovni prvak, hkrati pa je tudi dvakratni olimpijski prvak iz 2010 in 2014.Foto: Reuters

Steber obrambe Kraljev že 14 let

"To je bilo popolno, na kakšen način nam je uspelo zmagati. Tudi Cal dobro igra, vesel sem zanj," je po zmagi dejal branilec Drew Doughty, ki je odigral jubilejno tisočo tekmo v NHL in je bil podajalec pri zadetku Athanasiouja skupaj z veteranom Dustinom Brownom.

32-letni Doughty je na tisoč tekmah v 14-letni karieri dosegel 129 zadetkov in 429 podaj. Zdaj je postal peti igralec Kraljev v zgodovini, ki je odigral tisoč tekem za klub. Pred njim je to uspelo Brownu, Kopitarju, Davu Taylorju in Lucu Robitaillu.

Doughty, Brown in Kopitar so skupaj z vratarjem Jonathanom Quickom še kvartet iz časa, ko so leta 2012 in 2014 osvojili Stanleyjeva pokala ter skupaj igrajo od sezone 2008/09.

"To so moji bratje. Zelo jih imam rad. Brez njih mi ne bi uspelo nič. Zelo sem vesel, da bom z njimi lahko proslavljal. Najboljši so," je o Kopitarju in druščini ob jubileju ganjeno dejal izvrstni kanadski branilec.

Anže Kopitar je ob 25. podaji tekmo v okolici New Yorka končal s +2, enkrat je ustrelil v okvir vrat, dvakrat pa mimo. Podelil je dva naleta, dobil pa je 7 od 16 sodniških metov (44%) v 24 izmenah za 17:47 igre. Foto: AP

Vse bližje vrhu Pacifika

Naslednja tekma Kingse na turneji po vzhodni obali čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Letalcih iz Filadelfije. Los Angeles se je s petimi točkami iz zadnjih treh tekem utrdil na 3. mestu Pacifika, ki neposredno vodi v končnico. Kraljji le za dve točki zaostajajo za drugouvrščenim Anaheimom in tri točke za vodilnim Vegasom, obenem imajo 4 točke naskoka pred Calgaryjem, najbližjim zasledovalcem v Pacifiški skupini.