Bradati Ivan Provorov je v 96. minuti izsilil sedmo tekmo med Fylersi in Islandersi. Foto: Reuters

Junak Flyersov je v 16. minuti drugega podaljška postal Rus Ivan Provorov, ki je z bombo z vrha krogov zadel za 5:4, s čimer so izsilili odločilno sedmo tekmo. Philadelphia se je izpadu ognila z drugo zaporedno zmago v podaljšku, prav vse tri uspehe v seriji z NY Islandersi pa so dosegli zunaj rednih 60 minut.

Letalci so udarno začeli in povedli z 2:0, a so se Otočani prebudili in spreobrnili izid. Avstrijec Michael Raffl je poskrbel za 3:3 v 34. minuti. Mathew Barzal je konec tretjine znova poskrbel za kratkotrajno vodstvo zasedbe iz New Yorka s 4:3. Letalec Scott Laughton pa je z zadetkom v tretji tretjini poskrbel za to, da se tekma ni končala v rednem delu.

Vratar Carter Hart je ob zmagi zbral kar 49 obramb, medtem ko je imel poraženi Semjon Varlamov le 26 obramb. Zmagovalec obračuna se bo v konferenčnem finalu Vzhoda pomeril s Tampo Bay, ki je s 4:1 izločila Boston.

Thacher Demko je v playoffu debitiral z dvema zmagama, ko je bil Vancouver pred izpadom. Nazadnje je vratar novinec ob grožnji izpada dobil dve zaporedni tekmi leta 1953, ko je to uspelo poznejši vratarski legendi Jacquesu Plantu. Foto: Reuters

Demko zaklenil vrata pred Vegasom
V mehurčku Edmontona je Vancouver na 6. tekmi polfinala Zahoda proti Vegasu uprizoril enosmerni promet z gladko zmago s 4:0. Izjemen v vratih Vancouvra je bil Thatcher Demko, ki je zaklenil vrata z ubranjenimi kar 48 streli, kar je nov rekord končnic na tekmah, kjer se ni igral podaljšek. Novinec Demko je na zadnjih dveh tekmah prejel le en gol in postal mora Zlatih vitezov.

Ob zanesljivem vratarju so preostalo s štirimi zadetki opravili Jake Virtanen, J. T. Miller, Quinn Hughes in Bo Horvat.

Na Zahodu bosta finalista konference dali kar dve sedmi tekmi, saj je tudi serija Colorado ‒ Dallas izenačena na 3:3.