Martin Nečas je zabil dva gola, ob koncu prve tretjine je izenačil na 1:1, v začetku strelske eksplozije pa zadel za 2:1. Foto: Reuters

V Newarku je bil izid po prvi tretjini izenačen na 1:1, nato pa so med 28. in 33. minuto s štirimi goli prerešetali mrežo Caroline. Piko na i je tik pred koncem srednje tretjine dodal Jordan Martinook, ki je postavil izid tekme.

Carolina je vse tri tekme dobila prepričljivo, saj je bilo razmerje golov na teh tekmah kar 17:3 v njihovo korist.

"Naredili smo, kar smo morali. Predvsem pa je dober občutek, da so vsi igralci prispevali svoj delež, ne le pri golih, ampak tudi pri obračunih in bojih za vsak odbit plošček," je bil zadovoljen Jordan Staal, ki je zbral dve podaji.

Tudi druga torkova tekma je bila dokaj enostranska, saj je Dallas sredi tekme vodil že s 4:0. V 31. minuti je ta izid postavil Joe Pavelski, za katerega je bil to že šesti gol v seriji.

Liga NHL, končnica

Vzhod:
NEW JERSEY − CAROLINA - 1:3
1:6 (1:1, 0:5, 0:0)
Hughes 2.; Nečas 18., 28., Pesce 30., Fast 32., Burns 33., Martinook 40.
Obrambe: Vaneček 12, Schmid 11; Andersen 21.

Četrtek ob 1.00:
FLORIDA − TORONTO - 3:0

Zahod:
SEATTLE − DALLAS - 2:2
3:6 (0:1, 1:4, 2:1)
Schwartz 32., 44., Larsson 56.; Benn 18., Harley 25., Domi 30., 58., Pavelski 31., Hintz 40.
Obrambe: Grubauer 17, Jones 2; Oettinger 17.

Četrtek ob 4.00:
EDMONTON − VEGAS - 1:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.