Boston je v seriji proti Islandersem povedel z 1:0 v zmagah. Foto: Reuters

Boston je v uvodnem krogu zanesljivo izločil Washington s 4:1 v zmagah, svojo kandidaturo za naskok na Stanleyjev pokal pa je potrdil tudi na prvi polfinalni tekmi. Šestdnevni premor se ni poznal, po prvih dveh tretjinah je bilo izenačeno (2:2), v zadnji tretjini (3:0) pa so gostitelji strli moštvo iz New Yorka.

Pri Bostonu, ki je dosegel peto zaporedno zmago v končnici, sta blestela Čeha David Pastrnak in David Krejči. Prvi je dosegel tri gole (drugi hat-trick kariere na tekmah končnice), drugi pa tri podaje. Poleg Pastrnaka sta se med strelce vpisala še Charlie McAvoy in Taylor Hall, Patrice Bergeron se je izkazal z dvema podajama.

V TD Gardnu je bilo 17.400 gledalcev, ki so pripravili sijajno vzdušje. "Že zjutraj smo čutili to energijo, vsi smo bili navdušeni," je bil zadovoljen Pastrnak.

Pri gostih sta zadela Anthony Beauvillier in Adam Pelech. Pri obeh golih je bil asistent Jordan Eberle, vratar Ilja Sorokin pa je zbral 35 obramb.

V Montrealu je domača zasedba v podaljšku zlomila odpor Toronta (3:2). Odločilni gol je v 16. minuti podaljška dosegel 20-letni finski napadalec Jesperi Kotkaniemi. Izid v zmagah je 3:3, odločilno sedmo tekmo bo gostil Toronto, ki je na sobotni tekmi povedel z 0:2, potem ko sta Perry in Toffoli zadela z igralcem več.