Jonathan Quick ne izpusti mesta prvega vratarja pri Los Angelesu. Kljub izraziti premoči Kraljev je bil na koncu ključni mož, da so Zvezde zapustile Staples Center sklonjenih glav. Foto: AP

Los Angeles je proti Dallasu odigral eno svojih najboljših tekem sezone 2021/22, a kljub temu je vse do zadnjih minut vodil le za en gol. Adrian Kempe je prinesel Kraljem vodstvo v 50. sekundi druge tretjine, kljub izraziti premoči in razmerju strelov 2:1 pa Kalifornijci niso zmogli še drugič matirati Teksašanov vse do 55. minute, ko je protinapad zaključil Artur Kalijev.

Jamie Benn in Anže Kopitar pred sodniškim metom. Slovenec je proti Dallasu dobil le šest od 15 bulijev, kar je pod njegovim visokim povprečjem. Foto: AP

Na koncu so Kingsi zmago potrdili še z dvema goloma v izpraznjena vrata gostov: zadela sta Viktor Arvidsson in povratnik po okužbi s koronavirusom Andreas Athanasiou. Na koncu je bilo razmerje v strelih 41:27 za Los Angeles, ki je z zmago ostal v krogu ekip, ki se grebejo za obe "povabili" Zahoda. Sedma in osma vstopnica za končnico Kraljem beži za štiri točke, v tem območju pa se gnete šest ekip.

Kapetan Anže Kopitar je ostal brez točke, s čimer je prvič v sezoni zdrsnil pod ritem točke na tekmo (24 točk na 25 tekmah), čeprav je sprožil štiri strele v okvir vrat in še dvakrat mimo.

Naslednji izziv - vroči Wild

Naslednja tekma Kopitarja in Kralje čaka na domačem ledu v noči iz sobote na nedeljo, ko bo Los Angeles gostil trenutno novo vodilno ekipo LIge NHL - Minnesoto. Wild je namreč že z osmo zaporedno zmago splezal na vrh vseh lestvic, potem ko je s 5:2 slavil v San Joseju.

Derbi večera se je igral v Torontu, kjer pa so gostitelji izgubili s Tampo Bay s 3:5 in zapravili priložnost, da se povzpnejo na vrh razpredelnice v ligi. Na vzhodu imajo zdaj po 38 točk Florida, Tampa Bay, Toronto in Washington. Za točko zaostajata Carolina in New York Rangers, s čimer se za ostale vse bolj oži priložnost za končnico.

Fleury v klubu z Brodeurjem in Royem

V obračunu "OriginalSix" ekip, ki pa je letos derbi z dna lestvic, Montreal - Chicago je vrata s 30 obrambami zaklenil tudi Marc-Andre Fleury. Blackhawksi so tako z 2:0 premagali Canadiense, Quebečan v gostujočih vratih pa je dosegel jubilejno 500. zmago v karieri in prejel zaslužene ovacije rojakov. Fleury je namreč postal šele tretji vratar v zgodovini Lige NHL s 500 zmagami, pri čemer je zanimivo, da so prav vsi trije člani ekskluzivnega kluba doma iz Quebeca. Absolutni rekorder je Martin Brodeur s 691 zmagami, medtem ko je Patrick Roy slavil 551-krat.