Center Nic Dowd je bil strelec odločilnega zadetka Washingtona, veliko delo pa je opravil T. J. Oshie. Foto: Reuters

Zdelo se je, da je bil strelec T. J. Oshie, zato so v dvorani zavrteli njegovo najljubšo zimzeleno uspešnico Johna Denverja Take Me Home, Country Roads (pesem, ki jo je priredil Aleksander Mežek in nastala je legendarna Siva pot). A nihče od navijačev (dvorana je bila lahko zasedena 25-odstotno) se ni pritoževal, da je bil strelec v resnici Dowd, ki je plošček preusmeril v Bostonovo mrežo.

Craig Anderson je ustavil 21 strelov Washingtona in je uspešno nadomestil češkega vratarja Viteka Vanečeka, ki se je poškodoval v drugem delu prve tretjine, ko je neuspešno skušal ustaviti strel Jaka DeBruska, ki je takrat izenačil na 1:1.

Tom Wilson (7.) in Brenden Dillon (29.) sta Capitalse povedla v vodstvi z 1:0 in 2:1, podaljšek pa je Bostonu zagotovil Nick Ritchie s "power play" zadetkom v 37. minuti.

Debitanta na tekmah končnice Daniel Sprong in Anthony Mantha sta prispevala po eno podajo.

V seriji na štiri zmage bo naslednja tekma v ponedeljek.