Brayden Point je matiral Thomasa Greissa že po 74 sekundah, nato je Jordan Eberle izenačil v 5. minuti, a v 9. je že udaril poveljnik Tampine obrambe Victor Hedman, nato pa dvoma o zmagovalcu prve tekme ni bilo več. Foto: Reuters

New York Islanders so sedmo tekmo proti Philadelphii dobili z gladkih 4:0, pri čemer so dopustili Letalcem le 16 strelov, ki jih je vse ubranil Thomas Greiss. A tokrat je Nemec v vratih Otočanov zdržal slabih 11 minut tekme, po treh prejetih golih iz 9 strelov pa je moral prepustiti mesto Semjonu Varlamovu, ki mu je šlo le za spoznanje bolje: 5 prejetih golov in 20 obramb.

Strele se so odlikovale z izjemno natančnostjo: prvi in sploh edini strel, ki je zgrešil okvir vrat je Cedric Paquette sprožil 67 sekund pred koncem tekme. Foto: Reuters

Naveza Point-Kučerov s 3 goli in 7 podajami
Na drugi strani je spočita Tampa Bay, ki je v konferenčnem polfinalu izločila Boston s 4:1, letela in zadevala po prosti volji. Brayden Point je odprl strelski račun, končal pa je z 2 goloma in 3 podajami. Odlično je šlo tudi sicer načetemu ruskemu zvezdniku Nikiti Kučerovu (gol in 4 podaje), dvakrat je zadel Yanni Gourde, poveljnik obrambe Victor Hedman je prispeval gol in 2 podaji, vratar Andrej Vasilevski pa končal večer s 23 obrambami.

Trotz: Preprosto moramo pozabiti to tekmo
"Stvari nam gredo za zdaj odlično. Igramo odgovorno in se odločamo za prave poteze,"
je bil zadovoljen Brayden Point, ki pa se ni želel prevzeti in poudaril, da so dobili le prvo od štirih potrebnih zmag za preboj v finale Stanleyjevega pokala.

"To tekmo moramo preprosto pozabiti. Izgubili smo nekaj dramatičnih tekem v podaljških, a kdaj se preprosti zgodi, kar se je nocoj," je prekaljeni trener Barry Trotz uvodni polom skušal izbrisati iz spomina poražencev.

V šestem tednu nadaljevanja Lige NHL, ko se igra samo še v mehurčku Edmontona, so izvedli 2534 testov na SARS-CoV-2, a pri tem ni bilo niti enega pozitivnega izvida. Foto: Reuters

Tampa pokazala vso napadalno moč
Otočani so bili konkurenčni le dobrih pet minut, ko je Jordanu Eberleju še uspelo izenačiti na 1:1, nato pa so Strele natresle 5 golov zapored. Branilec Nick Leddy je sredi zadnje tretjine znižal na 2:6, a sta Ondrej Palat in Yanni Gourde hitro nadaljevala strelsko ekshibicijo Tampe. Ekipa Lightning je z izredno učinkovito predstavo pokazala vso svojo napadalno moč in potrdila status prvega favorita med četverico preostalih klubov za osvojitev Stanleyjevega pokala za sezono 2019/20.

Druga tekma finala Vzhoda se bo v mehurčku Edmontona igrala v noči s srede na četrtek.