Andrej Vasilevski je ob zmagi Tampe zbral 39 obramb. Foto: AP

Rus Nikita Kučerov je na floridskem obračunu sodeloval pri štirih uspešnih akcijah Tampe, dosegel je gol in tri podaje, preden je zaradi poškodbe levega kolena zapustil ledeno ploskev sredi zadnje tretjine. Po operaciji kolka 29. decembra lani ni veliko igral, je pa v tej končnici doslej dosegel devet točk s tremi goli in šestimi podajami. V ekipi upajo, da bo napadalec pripravljen za naslednje boje, to je dejal tudi Alex Killorn, ki je dosegel dva gola in podajo.

Fleury še naprej blesti v vratih Vegasa

Tudi Vegas Golden Knights vodijo s 3:1 v zahodni skupini, ker so v gosteh s 4:0 premagali Minnesoto Wild. Vratar Vegasa Marc-Andre Fleury je zaustavil vseh 35 strelov tekmecev in je v tej seriji po 116 strelih hokejistov Minnesote dobil le štiri gole. Dva je tokrat za podprvake NHL-a leta 2018 dosegel Nicolas Roy, Mark Stone pa je zadel z igralcem manj na ledu.

Islandersi in Toronto izenačili

V vzhodni skupini so New York Islandersi s 4:1 premagali Pittsburgh Penguinse in izid v zmagah izenačili na 2:2, v severni skupini pa so na 1:1 izenačili hokejisti Toronto Maple Leafs, ki so Montreal Canadiens odpravili s 5:1. Ruski vratar Ilija Sorokin je ubranil 29 poskusov igralcev Pittsburgha. Novinca v ligi je na njegovi drugi tekmi v končnicah Stanleyjevega pokala dve minuti in pol pred koncem premagal le Zach Aston-Reese. Dve točki je z golom in podajo na drugi strani zabeležil Oliver Wahlstrom.

Tri točke je zbral tudi Auston Matthews z golom in podajama za Toronto. Ta je igral brez kapetana Johna Tavaresa, ki je na prvi tekmi končnice dobil pretres možganov in si poškodoval tudi koleno ter še ni jasno, kdaj bo lahko vnovič pomagal soigralcem.