Tampa je z odliko opravila prvi gostovanji. Foto: Reuters

Aktualni prvaki so dobili uvodno tretjino z 2:0, pri obeh golih pa imeli nemalo sreče. Najprej je Steven Stamkos v peti minuti z leve strani pridrsal pred gol, želel je podati proti sredini Alexu Killornu, a je plošček zadel domačega branilca Markusa Nutivaaro v koleno, plošček je nato končal v mreži.

Palat na pravem mestu
Vodstvo je v 15. minuti podvojil Ondrej Palat, ki je bil na pravem mestu. Brayden Point je po prodoru zadel vratnico, plošček se je odbil na palico Palata, ki mu ni bilo težko zadeti prazne mreže. Svoje je dodal vratar Andrej Vasilevski z 32 obrambami. Tampa serijo tako lahko odloči že na naslednjih dveh tekmah v svoji dvorani.

Na preostalih serijah 1:1
Bolj napeto bo očitno na preostalih dveh tekmah, saj je Pittsburgh premagal Islanderse z 2:1, Vegas pa Minnesoto s 3:1. V obeh serijah je izid zdaj 1:1.

Konec rednega dela na severu
Šele v noči na četrtek se bo kot zadnja začela končnica v severni ligi, saj je bil komaj končan redni del. V zadnji tekmi je Vancouver premagal Calgary s 4:2. Nobena od omenjenih ekip se sicer ni uvrstila v končnico.

Liga NHL, končnica, 1. krog

Vzhod:

Nekdanji hokejist Los Angelesa Jeff Carter je zabil svoj 40. gol v končnici Lige NHL. Foto: Reuters

1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Marchment 35.; Stamkos 5., Palat 15., Gourde 59.
Obrambe: Driedger 26; Vasilevski 32.

Četrtek ob 2.00:
CAROLINA (1) − NASHVILLE (4) 1:0

Zahod:
VEGAS (2) − MINNESOTA (3) 1:1
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Marchessault 33., Tuch 38., 60.; Dumba 33.

TORONTO (1) − MONTREAL (4) 0:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.