Ondrej Palat je z dvema zadetkoma postavil temelje za novo zmago Tampe Baya v seriji proti Bostonu. Foto: Reuters

Za uspeh Tampe je dva zadetka dosegel Ondrej Palat (9. in 33. minuta), med strelce pa se je vpisal še Victor Hedman, ki je dve minuti pred koncem druge tretjine povišal na 3:0. Boston je lahko le omilil poraz, ko je zadel Jake DeBrusk. Andrej Vasilevskij je za strele obranil 29 od 30 strelov, Jaroslav Halak pa je za kosmatince zbral 23 obramb. Boston se bo poskušal v noči na ponedeljek izogniti koncu sezone. Takrat bo v Torontu, v enem od dveh hokejskih "mehurčkov", na sporedu peta tekma, morda že odločilna.

Varlamov tokrat zanesljiv
V drugem polfinalnem obračunu Vzhodne konference so New York Islandersi prišel do druge zmage proti Philadelphii, ki je v 15. minuti povedla po strelu Tylerja Pitlicka. V drugi tretjini je izenačil Matt Martin, le šest sekund pred zadnjim odmorom pa je za 2:1 zadel Leo Komarov. V četrti minuti zadnje tretjine je bil z igralcem več na ledu uspešen še Anders Lee. Semjon Varlamov je s 26 obrambami popravil vtis s prejšnje tekme, ko je šel že v prvi tretjini na rezervno klop, potem ko je dobil tri zadetke iz desetih strelov.

Lehnerjev drugi zaporedni "shutout"
Na zahodu je po nekoliko presenetljivem porazu na drugi tekmi znova povedel Vegas. Zlati vitezi so že po slabih šestih minutah v Edmontonu vodili z 2:0, potem ko sta bila uspešna Alex Tuch in Zach Whitecloud. Piko na i je postavil Matt Stone v 43. minuti. Robin Lehner je na svoji sedmi tekmi v končnici za Vegas še drugič ohranil mrežo nedotaknjeno, ubranil je vseh 31 strelov. Na drugi strani je Jacob Markstroem prav tako zbral 31 obramb, a je moral iz mreže pobrati tri ploščke.