Jamie Benn je trikrat spravil plošček v mrežo Los Angelesa. Foto: Reuters

Zdaj potrebujemo vsakega igralca posebej. Vsi moramo biti najboljši. Zabava se začne zdaj. Upam, da smo vsi pripravljeni.

Hokejist Los Angelesa Adrian Kempe

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je v noči na nedeljo ostal brez točke, v statistiko je vpisal pet strelov.

Dallas je že po prvi tretjini vodil s 4:0. Devin Shore je zadel v sedmi minuti, nato pa je kar trikrat, v 9., 12. in 14. minuti, plošček v mrežo poslal Jamie Benn. To je bil njegov drugi hat-trick ta teden. Oba gola Kingsov sta padla v drugi tretjini, pod oba se je podpisal Alec Martinez.
Los Angeles se je z Vegasom v rednem delu pomeril štirikrat, po dvakrat je zmagal in izgubil. Novembra je bilo v Las Vegasu 4:2 za gostitelje, Vegas je slavil tudi konec decembra v gosteh (2:3 v podaljšku). Kingsi so bili uspešnejši konec februarja, ko so Golden Knightse porazili dvakrat zapored v dveh dneh. Najprej doma s 3:2 v podaljšku, nato še s 4:1 v gosteh.
Kingsi se lani niso uvrstili v končnico, v tem desetletju pa so dvakrat osvojili Stanleyjev pokal (2012, 2014).

Anže Kopitar je dobitnik nagrade Billa Libbyja, ki ga njegovo moštvo Los Angeles Kings v sodelovanju z mediji podeljuje najboljšemu igralcu. Hrušičan je omenjeno nagrado prejel šestič, ob tem pa je bil izbran še za najboljšega igralca Kingsov v obrambi. Kopitarja so za najboljšega igralca leta izbrali tudi navijači.

V "playoff" tudi Colorado

Zadnjo vstopnico za končnico na Zahodu si je zagotovil Colorado, ki je s 5:2 premagal neposrednega tekmeca za osmo mesto St. Louis. Zbral je točko več. Tekmec Colorada v končnici bo najboljše moštvo rednega dela Nashville. St. Louis je prvič v zadnjih sedmih sezonah ostal brez "playoffa".
Že v prvi tretjini se je poškodoval najboljši strelec Bluesa Vladimir Tarasenko in se ni več vrnil na led. Gostitelji so zadetek za 2:0 v 27. minuti dosegli na sporen način, saj je kazalo, da je Tysonu Barrieju plošček iz napadalne cone prek modre črte ušel v nevtralno cono, vendar so sodniki po ogledu posnetka gol vseeno priznali. Vratar Colorada Jonathan Bernier je ustavil 32 strelov.

Prvo mesto na Vzhodu še ni oddano
Kdo bo zasedel prvo mesto v vzhodni konferenci, bo določila zadnja tekma rednega dela med Bostonom in Florido. Vodilna Tampa Bay je namreč v podaljšku klonila v Carolini s 3:2 (srečanje je po 49 sekundah dodatka odločil Elias Lindholm) in ji ni uspelo potrditi najboljšega izhodišča. Pred Bruinsi, ki morajo za prvo mesto premagati Florido, ima točko prednosti. Boston je bil v noči na nedeljo doma s 5:2 boljši od Ottawe.
Rangersi odpustili Vigneaulta
New York Rangersi so po neuspešni sezoni, v kateri se prvič v zadnjih osmih letih niso uvrstili v končnico, odpustili trenerja Alaina Vigneaulta. Za konec so s 5:0 izgubili v Philadelphii. Vigneault je bil trener Rangersov pet sezon, v prvi jih je pred štirimi leti popeljal v finale, kjer so morali priznati premoč Los Angeles Kingsom.