Johna Tavaresa so morali po trku s Correyjem Perryjem z ledu odnesti na nosilih. Foto: Reuters

Tavares si je v trku s Coreyjem Perryjem poškodoval glavo in vrat, zato so ga na nosilih odnesli z ledu. Ob odhodu z ledu je dvignil palca, češ da je v redu, pozneje pa so iz kluba sporočili, da je pri zavesti in govori z zdravniki.

Perry se je po tekmi opravičil za nalet in dodal, da je drsal prehitro, da bi ga lahko preprečil. Kljub opravičilu je domači hokejist Nick Foligno želel takoj poravnati račune. "Nick je prišel do mene in mi dejal, da naj poračunava takoj in da nima smisla čakati," je dejal Perry, ki je nato dobil nekaj krepkih. "Poskusil sem skočiti čez Tavaresa, a sem ga ob tem nesrečno zadel s kolenom v glavo. Upam, da je v redu," je dodal Perry. Tavares je v rednem delu na 56 tekmah dosegel 50 točk.

Vrnitev Vegasa in Floride
Na Zahodu je Vegas po prvi tretjini v Minnesoti zaostajal z 0:2, nato pa do konca tekme zabil pet golov in slavil s 5:2. Zdaj vodi v seriji z 2:1. Preobrat je uspel tudi Floridi, ki je v drugi tretjini proti Tampa Bayu prejela pet golov, a je v zadnji tretjini nadomestila dva gola zaostanka in izsilila podaljšek. V 6. minuti ga je odločil Ryan Lomberg za znižanje zaostanka v seriji na 2:1.

Srečanje med NY Islandersi in Pittsburghom je 3:36 pred koncem odločil Brandon Tanev. Pingvini so si povrnili prednost domačega ledu in v seriji vodijo z 2:1.