Dvoboj med Minnesoto in Vegasom je bil odločen na odločilni sedmi tekmi. Foto: Reuters

Minnesota se je sicer slabo polovico tekme dobro upirala. Gostitelji so dvakrat povedli, dvakrat so gostje izenačili – najprej prek Zacha Pariseja, drugič prek Kirilla Kaprizova.

Odločilni zadetek je v 28. minuti dosegel Max Pacioretty, ki je po lepi podaji Chandlerja Stephensona zadel iz bližine. Na +2 je za Vegas slabih šest minut pozneje povišal Zach Whitecloud, ki je vratarja Cama Talbota premagal s strelom iz zapestja.

V zadnji tretjini je pozornost pritegnil Mattias Janmark, ki se je med strelce po zadetku v prvi tretjini vpisal še dvakrat. V 53. minuti je po podaji Nicholasa Roya mrežo zatresel s strelom iz zapestja, dobre štiri minute pozneje je plošček poslal še v prazno mrežo za končnih 6:2.

Vegas se bo v 2. krogu končnice pomeril s Coloradom, ki je v 1. krogu s 4:0 v zmagah odpihnil St. Louis.