Hokejisti Vegasa se veselijo četrte osvojene serije v svoji zgodovini. Foto: Reuters

Chicago je sicer začel odločno in ob koncu prve tretjine povedel z 2:0. A še preden je sirena označila konec tretjine, je bil izid znižan na 2:1, v prvih sekundah nadaljevanja pa izenačen na 2:2. Patrick Kane je v 25. minuti dosegel zadnji gol Chicaga v tej sezoni.

V nadaljevanju je Vegasu namreč uspel še en preobrat, ki ga je v 42. minuti končal Alex Tuch. Vratar Vegasa Robin Lehner je zaustavil 23 strelov, februarja je v klub prišel prav iz Chicaga.

Aleksander Ovečkin še ni vrgel puške v koruzo. Foto: Reuters

Washington se je za zdaj rešil
Priložnost za napredovanje so imeli tudi New York Islandersi, ki so proti Washingtonu v seriji vodili s 3:0, uvodno tretjino četrte tekme pa so dobili z 2:0. A Capitalsi se niso vdali in s tremi zaporednimi goli slavili s 3:2, s čimer ostajajo v igri. Dva gola je za zmagovalce dosegel Aleksander Ovečkin: "Če bomo tudi na naslednjih tekmah igrali tako dobro, imamo priložnost, da se vrnemo in dobimo serijo."