William Karlsson je tekmo v San Joseju takole odločil v 69. minuti. Foto: Reuters

Junak v vrstah Zlatih vitezov je bil William Karlsson, ki je tekmo odločil v 69. minuti. Pol minute prej je podajalec pri zmagovitem golu James Neal zadel vratnico. Z 39 obrambami je blestel tudi vratar Marc-Andre Fleury, v uvodnih 27 minutah je bilo razmerje v strelih kar 27:10 za Sharkse.
Colin Miller, Jonathan Marchessault in Reilly Smith so se med strelce vpisali v razmiku manj kot petih minut druge tretjine (prva dva z igralcem več) in poskrbeli za vodstvo gostov z 1:3, a Las Vegas vodstva ni znal zadržati do konca tekme. V 59. minuti je izenačil Tomaš Hertl.

Na Vzhodu je Tampa Bay z zmago na domačem ledu s 4:2 nad Bostonom poravnal stanje v zmagah na 1:1. Brayden Point se je izkazal z zadetkom v prazno mrežo, s katerim je postavil končni izid, in tremi podajami.

"Na prvi tekmi se nismo znašli, za nas je bil to res težek večer. Danes pa smo se vrnili v igro, saj smo se zavedali, da lahko pokažemo precej več," je po zmagi povedal Point.