Po treh golih v 10 minutah sredi tekme je bil Anton Hudobin pregnan iz vrat Teksašanov. Foto: Reuters

Po porazu na uvodni tekmi z 0:1 so pri Vegasu zamenjali vratarja: namesto Marca-Andreja Fleuryja je začel Robin Lehner, ki je nato ubranil vseh 24 strelov Dallasa v okvir vrat. Švedski čuvaj mreže je na zadnjih 7 štartih kar 4-krat zaklenil vrata Vegasa.

Stastny z golom in podajo prelomil tekmo
"Na prvi tekmi nismo igrali svojega hokeja, nocoj smo našli igro, zlasti potem, ko smo dosegli prvi gol,"
je zmagoviti trener Peter DeBoer potrdil, da je bil ključni prvi gol tekme, ki ga je v 25. minuti dosegel Paul Stastny. Američan iz slovite slovaške hokejske rodbine je štiri minute pozneje prispeval še podajo ob zadetku Williama Karlssona.

Piko na i strelskemu izbruhu je v 35. minuti postavil Tomaš Nosek. V drugi tretjini so Golden Knightsi nadstreljali Starse s kar 19:7. Po treh golih iz 27 strelov se je moral Anton Hudobin odstraniti iz vrat Dallasa, a to ni prebudilo soigralcev.

Ali je Robin Lehner le postal prva vratarska izbira Vegasa? V končnici je najmlajši klub NHL-a vseskozi v precepu in pod drobnogledom zaradi vratarskega vprašanja: Marc Andre Fleury ima močno navijaško podporo in glasnega menedžerja ter uživa sloves ključnega moža v slačilnici, a vse številke govorijo v Švedovo korist. Foto: Reuters

Vitezi bolj trdno prijeli palice
Rezervni vratar Jake Oettinger se je moral ob debiju (!) v Ligi NHL soočiti z le petimi streli, a kaj ko napadalci, kot so Tyler Seguin, Jamie Benn in Aleksander Radulov, niso mogli premagati Lehnerja.

"Bili smo kot na poti v pogubo, zato mislim, da smo vsi nekoliko trdneje prijeli za palice. Najboljši smo takrat, ko pokamo od samozavesti in narekujemo ritem ter nas je težko ustaviti. Lepo je bilo, ko smo spet dobili ta čarobni urok in izenačili finalno serijo," je bil po koncu tekme presrečen Chandler Stephenson, ki je bil vpleten v serijo natančnih podaj za Noskov gol.