Timotej Kočar je dosegel odločilni zadetek v Podmežakli. Jeseničani se bodo v polfinalu pomerili z Asiagom ali s Pustertalom, ki pa mu ne kaže dobro in lahko že v soboto izpade proti Lustenauu. Foto: www.alesfevzer.com

To je bila najboljša Olimpijina tekma v tej seriji, igra je bila disciplinirana in učinkovita. Dva zadetka je v Tivoliju dosegel Žiga Pance, Kanadčan Marc-Oliver Vallerand pa je znova dokazal, da predstavlja veliko okrepitev. Vratar Paavo Hölsä je ubranil vseh 21 strelov.

Sorodna novica Vallerand zrežiral zmago Olimpije, Jezovšek junak v Val Gardeni

Dva zadetka v prvi tretjini
V prvi tretjini sta za Olimpijo zadela Nik Simšič in Žiga Pance. Simšič je bil v 7. minuti po podaji Valleranda spreten pred golom dvometraša Jakoba Rabanserja, Pance pa je v 15. minuti najprej zadel vratnico, nato pa povišal na 2:0. Gostje so imeli enkrat prednost igralca več, a niso bili posebej nevarni.

Znova odlična predstava Valleranda
V drugi tretjini je ljubljanska ekipa še naprej pritiskala in dosegla še tri zadetke. Zadeli so Marc-Oliver Vallerand (po podaji Simšiča) z izrednim bekendom pod prečko, Anže Ropret (z igralcem več, potem ko je akcijo pripravil Aleš Mušič) in z lepim strelom še enkrat Pance.

Gostje izzvali manjši pretep
V zadnji tretjini se ni bilo treba več naprezati, vseeno pa je za še izdatnejše zmago (z igralcem več) poskrbel Mušič v 43. minuti. Gostje so bili po visokem zaostanku nervozni, malce so provocirali in izzvali manjši pretep. Razmerje v strelih je bilo 40:21.

Zmaje morda čaka Lustenau
SŽ Olimpija bo polfinalno serijo začela naslednji četrtek ob 18.00 v Tivoliju. Če bo Lustenau v soboto na domačem ledu še drugič ugnal oslabljeni Pustertal (zaradi koronavirusa je manjkalo kar sedem igralcev), bo nato tekmec Olimpije. Če bodo volkovi iz Brunica zrežirali preobrat, pa se bodo zmaji srečali z Asiagom.

Nik Simšič je dosegel uvodni zadetek za SŽ Olimpijo, ki je devetič v enajstih medsebojnih obračunih premagala Vipiteno. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Z mojstrovino Usa tudi Jeseničani med 4
Tudi SIJ Acroni Jesenice so dokončale delo in se tretjič zapored uvrstile v polfinale, a so se morale zelo potruditi za novo zmago nad Gardeno. Dvoboj se ni začel dobro, zato pa se je končal sijajno, z mojstrovino Žana Usa, ki je ubranil strel v zadnji sekundi. V strelih je bilo 31:28.

Italijani vodili manj kot pet minut
Gostje so povedli že po dobri minuti igre (Joonas Niemelä), toda Jeseničani (znova je bil v postavi Jaka Sodja) so do konca uvodne tretjine že nagnili tehtnico na svojo stran. Po podaji Tomaževiča je ob izteku 6. minute od daleč zadel Žan Jezovšek, Mirko Đumić (Rajsar) pa je bilo uspešen v 18. minuti. Edini zadetek v drugi tretjini je za izenačenje na 2:2 uradno dosegel McGowan (podajalec: Niemelä), a šlo je za avtogol Nika Širovnika.

Kočar dosegel odločilni gol
Odločilni zadetek je v 48. minuti po podaji Glaviča dosegel Timotej Kočar, kar je njegov drugi zadetek v sezoni. Jezovšek je imel v predzadnji minuti priložnost, da gostom vzame voljo, toda Christian Willeit je strel blokiral. Gardena je pritisnila (razmerje v strelih v zadnji tretjini 6:11) in imela izjemno priložnost prav v zadnji sekiundi, toda Us je na izjemen način ujel plošček. McGowan ga ni uspel ukaniti, ko je bil sam pred vrati.

Četrtfinale, tretje tekme:
SŽ OLIMPIJA – Vipiteno (v zmagah 3:0)
6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Simšič 7., Pance 15., 32., Vallerand 21., Ropret 32., Mušič 43.

SIJ ACRONI JESENICE – Gardena (v zmagah 3:0)
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Jezovšek 6., Đumić 18., Kočar 48.; Niemelä 2., McGowan 30.

ASIAGO – Cortina (v zmagah 3:0)
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Prva tekma:
PUSTERTAL – LUSTENAU (v zmagah 0:1)
0:6 (0:1, 0:4, 0:1)
Zaradi okužb v ekipi Pustertala bo ta serija odigrana na dve zmagi. Polfinale se bo začel 8. aprila v Ljubljani in na Jesenicah, igrali bodo na tri zmage.