Žiga Pance in Aleš Mušič se veselita zadetka za 3:0. Mušič je zadel ob igralcu manj na ledu. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseničani so v novi sezoni zmagali tako na pripravljalni tekmi na Poletni ligi na Bledu (2:1) kot tudi v polfinalu pokalnega tekmovanja v Tivoliju (1:0 po kazenskih strelih), tokrat pa so morali pred 400 gledalci v Tivoliju priznati premoč Ljubljančanom.

Začasni trener Gregor Polončič, ki si je po sobotnem jutranjem treningu strgal križno vez v kolenu in je tekmo vodil na berglah, je ureseničil napovedi. Njegovi varovanci so besede s papirja prenesli na led in posebej v uvodni tretjini prikazali imenitno predstavo.

Olimpija že po minuti in pol vodila z 2:0
Zmaji so sijajno odprli tekmo, saj je Miha Zajc že v 51. sekundi zadel v polno. Zajc je po napaki Jeseničanov na modri črti sam pridrsal pred Žana Usa in ga mojstrsko premagal. Aljoša Crnović je padel na modri črti in ni uspel pokriti ljubljanskega napadalca. Pol minute pozneje je semafor kazal že 2:0. Po dobljenem sodniškem mestu je plošček prišel do Nejca Brusa, ki je z natančnim strelom z leve strani matiral Usa. Izjemen strel branilca pod prečko. Piko na i izjemni prvi tretjini domačih sta v 15. minuti postavila Žiga Pance in Aleš Mušič. Prvi je podal z desne strani, kapetan pa je zadel v polno, in to z igralcem manj. Razmerje strelov v prvi tretjini je bilo kar 20:4 za gostitelje.

Na tribunah Tivolija se je zbralo približno 400 gledalcev. Posamičnih vstopnic za tekmo niso prodajali, vstop so zagotovili le imetnikom sezonskih vstopnic in nekaterim gostom. Foto: www.alesfevzer.com

Jezovšek znižal zaostanek
Jeseničanom je v 28. minuti uspelo znižati zaostanek. Ob prednosti igralca več je Žan Jezovšek plošček poslal pod prečko.

Bohinc, Zajc in Sever potrdili zmago domačih
A apetite gostov je Olimpija zatrla deset minut pozneje, ko je Martin Bohinc zadel za 4:1. Po odlični akciji Mušiča in Ropreta je le še poslal plošček v prazno mrežo. Vseh upov gostov je bilo konec v 54. minuti, svoj drugi zadetek je z močnim strelom z leve strani dosegel Zajc. Piko na i domači zmagi je v 58. minuti postavil Mark Sever. Razmerje strelov je bilo 43:23 za zmaje, ki so končno bruhali ogenj.

Za začetek štiri miniskupine
Sobotna tekma je bila prva v sezoni 2020/21 in prva v posebnem začetnem delu tekmovanja, kjer so udeleženci AHL-a razdeljeni v štiri miniskupine. V ljubljansko-jeseniški sta še drugi postavi Celovca in Linza. V tem delu bodo po dve tekmi istih tekmecev sešteli in šele seštevek bo dal zmagovalca. Redni del tekmovanja z običajnim točkovanjem in običajnim ligaškim sistemom s po eno tekmo doma in v gosteh z vsemi tekmeci se bo začel 24. oktobra, končnica Alpske lige pa 27. marca prihodnje leto.

Hokejisti Olimpije s 6:1 slavili na derbiju z Jesenicami

1. krog:
SŽ OLIMPIJA - SIJ ACRONI JESENICE
6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
400; Zajc 1., 54., Brus 2., Mušič 15., Bohinc 37., Sever 58.; Jezovšek 28.
Povratna tekma bo v četrtek ob 19.00 v Podmežakli. Tri točke bo osvojil boljši v seštevku obeh tekem.

GARDENA - CORTINA 6:2

STEEL WINGS LINZ - KAC II 1:2

VIPITENO - RITTEN 5:6

BREGENZERWALD - LUSTENAU 1:4

FELDKIRCH - KITZBÜHEL 5:3

PUSTERTAL - SALZBURG MLADI 3:1