Ljubljančani imajo zdaj devet točk prednosti pred železarji, s katerimi se bodo ob koncu rednega dela pomerili še v torek v Podmežakli.

Trener zmajev Raimo Summanen je bil pred derbijem zaskrbljen, Mark Čepon in Gal Koren sta že končala sezono, poškodovani so tudi Miha Zajc, Martin Bohinc, Anej Kujavec, Žiga Pešut in Mark Sever. Na voljo je imel le tri napade, ki pa so se izkazali. Po novici, da se septembra vračajo v Ligo IceHL po štirih letih, so bili Ljubljančani še posebej motivirani.

Olimpijo je 37 sekund pred koncem prve tretjine v vodstvo s 13. golom v sezoni popeljal Nik Simšič. Z močnim strelom je ukanil Žana Usa.

Šov Ropreta v drugi tretjini
V 26. minuti je izid ob igralcu več na ledu izenačil najstnik Francesco Pinelli, nato je na sceno stopil Anže Ropret. Prvič je zadel ob igri petih proti trem v 32. minuti, ko ga je lepo zaposlil Marc-Olivier Vallerand, ki se je izkazal na debiju v Tivoliju. Najprej je moral na kazensko klop Mirko Đumić, nato pa še Nik Širovnik zaradi zadrževanja. Kar minuto in pol so imeli zmaji dva igralca več. Drugič se je Razigrani Ropret med strelce vpisal v zadnji minuti druge tretjine po podaji Žige Panceta. To je bil njegov 18. gol sezoni.

Sorodna novica Olimpija dobila zeleno luč za prestop v močnejšo ligo

Brus potrdil zmago Olimpije
V zadnji tretjini je vodstvo povišal Nejc Brus. Trener Summanen je branilca postavil na mesto napadalca in zadel v polno. Po podaji Aleksandra Magovca je s strelom ob bližnji vratnici matiral Usa. Kapetan Andrej Hebar je v 54. minuti z močnim strelom z leve strani ublažil poraz. Jeseničani so v zaključku ob številčni premoči pritisnili, a do zadetka priključka niso prišli. Trener Mitja Šivic je že dve minuti in 22 sekund pred koncem poskusil brez vratarja, a tudi s šestimi igralci ni prišlo do spremembe.

Razmerje v strelih je bilo 34:27 v korist zmajev, ki so bili boljši v igri petih proti petim. Jeseničani si niso ustvarjali veliko priložnosti. Vratar Paavo Hölsä ni imel veliko dela. Po koncu tekme so Ljubljančani glasno vriskali v garderobi. Na isti dan so dobili derbi in prejeli vabilo za vrnitev v Ligo IceHL, ki so si ga izjemno želeli. Manjkali so le navijači. Brez njih pravega derbija ni.