Aleksander Ovečkin še naprej postavlja nove strelske mejnike. Po lanskem prvem Stanleyjevem pokalu si več kot očitno želi že letos še drugega. Foto: Reuters

Tampa Bay je že pred časom osvojil predsedniški pokal za najboljšo ekipo rednega dela, s čimer bo prvi nosilec prihajajoče končnice Lige NHL, ki se bo začela 10. aprila. Strele so s porazom izgubile možnost, da bi popravile zgodovinski točkovni rekord Detroita iz sezone 1995/96, ko so Rdeča krila s slovito rusko peterko zbrala kar 132 točk. Še vedno pa lahko podrejo absolutni rekord Montreala 1976/77 po številu zmag.

Lightning z Nikito Kučerovom, Stevenom Stamkoskom, Victorjem Hedmanom in Andrejem Vasilevskim ima izredno malo slabosti. A v zadnjih tednih se je kot največja hiba čete Jona Cooperja, ki je pred kratkim prejel povišico in podaljšanje trenerske pogodbe, pojavil slab začetek tekem.

In Washington je v soboto to s pridom izkoristil: po zaslugi Nicklasa Backstroma in TJ Oshieja, ki sta zadela po dvakrat, so Capitalsi do sredine teke povedli s 4:0. A Tampa je nato pokazala svojo silno željo po dokazovanju in z goloma JT Millerja in Tylerja Johnsona nakazala možnost, da še desetič v sezoni zaostanek po 40 minutah v zadnjih tretjini spremeni v zmago.

Ovečkin ob boku Bossyja in Gretzkyja
Takrat pa je udaril kapetan prvakov Aleksander Ovečkin. V 55. minuti je dočakal veliko priložnost, prvič je Vasilevski še branil, ko pa je plošček po zaslugi Backstroma in Oshieja naredil še en krog, je Ovečkin dosegel jubilejni 50. gol sezone. S tem je Aleksander Veliki že osmič v karieri presegel magično mejo in se pridružil dvema najboljšima strelcema v zgodovini NHL-a Miku Bossyju in največjemu Waynu Gretzkyju, ki imata sicer devet sezon s po 50 goli in več.

Ovečkinov 50. gol sezone za 5:2 pri vodilni Tampi

Prvi golgeter sezone je dve minuti zatem ob igralcu več iz svoje pisarne na vrhu levega kroga za sodniške mete postavil še piko na i z 51. golom za 6:2. Tampa je sicer podpisala predajo, a je svoj delež moral dodati še najučinkovitejši igralec lige Nikita Kučerov z 39. golom in s 122. točko na 78. tekmi sezone še bolj utrdil vodstvo na lestvici najnevarnejših hokejistov NHL-a.

V podaljšku kot v šampionskih obračunih
Sobotni hokejski večer se je sklenil v Los Angelesu z obračunom dveh padlih velesil: Kings - Blackhawks. Chicago je dvakrat povedel, Los Angeles pa izenačil. Odločitev je padla v zadnjih sekundah podaljška: vsega 12 sekund pred iztekom 65 minut so Kralji še zadnjič pritisnili, Anže Kopitar je odložil plošček za Drewa Doughtyja, ki je z bombo zatresel za 3:2. Zmaga za spomin na leti 2013 in 2014, ko sta kluba odigrala dva epska konferenčna finala Zahoda, boljši pa je nato osvojil Stanleyjev pokal.

Z izkupičkom 4-1-1 na zadnjih šestih tekmah so Kralji sicer pokazali nekaj ponosa in boja do zadnjega, a hkrati so se odpovedali prostemu padu na zadnje, 31., mesto NHL-a, ki ga s petimi točkami manj trdno drži Ottawa. Sočasno je LAK zdaj le še točko za 29. New Jerseyjem.

Kopitar proti Chicagu

36. podaja sezone za 57. točko. -1, 1 blokiran strel, 2 mimo, 1 nalet, sodniški meti 15/26 (58%) v 29 izmenah za 23:32 igre.