Obračun rdeče-belih, kar je tradicionalna barva tako Rusije kot Švice. Foto: Reuters

Rusija je dvoboj s Švico začela silovito in povedla že v 4. minuti prek Artjoma Anisimova. V nadaljevanju je v 2. in 3. tretjini zadel najučinkovitejši igralec Lige NHL Nikita Kučerov. Na živčni tekmi so Švicarji zaman oblegali Georgijeva, ki je ukrotil vseh 31 strelov.

Prvi favoriti letošnjega SP-ja elitne divizije se ponašajo s popolnim izkupičkom in strah vzbujajočo razliko v golih 29:3 in so že osvojili prvo mesto v skupini B, zaradi česar si v četrtfinalu obetajo lažjega tekmeca, a trenutno kaže, da bo to kar gostiteljica Slovaška.

V Košicah na vrhu Finci
Finska je skorajda na identičen način odpravila Francijo s 3:0. Tudi finski levi so dosegli gol v vsaki tretjini, s čimer so se utrdili na vrhu skupine A. Finci v zadnjem, 7., krogu skupinskega dela igrajo z Nemčijo. Torkov severnoameriški derbi bo dal odgovor, kdo bo osvojil prvo mesto v Košicah.

Na prvih nedeljskih tekmah je Češka s kar 8:0 razbila Avstrijo. Severne sosede v ponedeljek čaka neposredni obračun s slovenskimi zahodnimi sosedi za obstanek med elito: tako Avstrijci kot Italijani nimajo še niti točke in porazno razliko v golih. Avstrija -30, Italija pa kar -44!

Sočasno je Nemčija že tradicionalno namučila ZDA, orli so tudi povedli, a so Američani hitro izenačili, na koncu pa z goloma v zadnjih 10 minutah le dosegli zmago s 3:1.

Center Detroita Dylan Larkin je takole odločil nemško-ameriški dvoboj. Foto: Reuters