Zigfried Palffy se je razveselil vodilnega zadetka. Foto: epa
Mihail Gabrovski
Mihail Gabrovski je blestel na tekmi z Avstrijo. Foto: epa
Švedi
Švedski hokejisti sodijo v ožji svetovni vrh. Foto: epa

Prvi zadetek je za Slovake dosegel Zigmund Palffy, ki je v mrežo pospravil odbit plošček. Vodstvo svetovnih prvakov iz leta 2002 je sredi druge tretjine podvojil Marijan Hossa, le 12 sekund pozneje pa je izid znižal Ivan Neprjajev. Ofenziva Rusov se je sredi druge tretjine nadaljevala in že v 33. minuti je Andrej Markov izid izenačil.

V tekmi, ki je odločala o prvem mestu v predtekmovalni skupini A, so bile tudi številne grobosti. Tekmeci so večkrat obračunali s pestmi.

Polom Avstrijcev
V drugem srečanju je Belorusija na krilih izvrstnega Mihaila Gabrovskega (zadel je štirikrat) zlahka odpravila Avstrijo. Bilo je 0:5. Domači navijači so svoje ljubljence pospremili v slačilnico z glasnimi žvižgi.

Avstrija se bo v nadaljevanju prvenstva bojevala le za obstanek med elito. Preboj med najboljših 12 ekip ji nazadnje ni uspel leta 2000 na prvenstvu v Rusiji.

Finska in Švedska nista imeli težav
V skupini C sta Finska in Švedska dosegli drugi zmagi. Tri krone so brez težav opravile z Dansko (7:0), Finci pa prav tako niso imeli večjih težav z Ukrajino (4:1).