Hokejisti Kanade v prvi tekmi na prvenstvu niso pokazali svoje prepoznavne igre. Foto: epa
Aleksander Ovečkin
Aleksander Ovečkin je zadel v 10. minuti srečanja z Avstrijo. Foto: epa

Svetovne prvake so rešili štirje zadetki, ki so jih dosegli z igralcem več na ledu. S tremi goli se je izkazal Rick Nash. Slaba točka "javorjevih listov", s katerimi se bodo Slovenci pomerili v torek, je bila igra v obrambni tretjini.

Še težje delo so imeli Rusi, ki so se na srečanju z Avstrijci prebudili šele v zadnjih štirih minutah, ko sta za končnih 4:2 zadela Aleksej Kovaljev in Ilija Kovalčuk. V vratih Avstrije se je z 32 obrambami izkazal Bernd Bruckler, njegov nasprotnik Maksim Sokolov jih je zbral 21.

Slovaki so v 57. minuti prek Marijana Gaborika odločili srečanje proti Belorusom, 2:1 pa je bilo tudi na tekmi med Finci in Danci.

Slovenci bodo v Avstriji prvič nastopili v nedeljo proti ZDA. Več tukaj.