Slovenski hokejisti pred enim izmed največjih hokejskih obračunov na slovenskih ledenih ploskvah. Foto: RTV Slo
David Rodman in Vladimir Antipov
V boju za plošček sta se borila David Rodman in Vladimir Antipov. Foto: epa
Aleksander Semin in Mitja Robar
Aleksander Semin je skušal zadrsati mimo Mitje Robarja. Foto: epa

Prvo tretjino so bolje začeli Rusi, ki pa si poleg terenske premoči niso priigrali izrazitejših priložnosti. Slovenski vratar Robert Kristan je bil sicer premagan v 9. minuti, ko je pak v gol spravil Jevgenij Malkin, a je sodnik igro pred tem prekinil zaradi prepovedanega položaja.

3 minute - 3 goli
Rusi so potrebovali vsega tri minute, da so spreobrnili potek igre. Serijo zadetkov je v 32. minuti začel Pavel Dacjuk, ki je zadel po izvrstnem samostojnem prodoru. Risi so še v isti minuti zapravili najlepšo priložnost za zadetek, ki jo je zapravil David Rodman. V 34. minuti je Aleksej Jašin odlično našel osamljenega Fedora Fedorova, ki je podvojil vodstvo. Le minuto kasneje je bilo že 3:0. Vladimir Antipov je prejel plošček izza gola in brez težav zadel.

Rusi so sicer zadeli še enkrat, a je sodnik zadetek razveljavil zaradi domnevne visoke palice. Nesrečnik je bil znova Jevgenij Malkin.

Priložnost tudi Glaviču
V zadnji tretjini je selektor Kari Savolainen v vratih priložnost ponudil Gaberju Glaviču, ki je branil izvrstno, saj je bil premagan le 20 sekund pred koncem, ko je v polno zadel Maksim Afinogenov.

V prvi tretjini se je poškodoval Robert Ciglenečki. Kapetan risov naj bi bil nared do svetovnega prvenstva.

SLOVENIJA - RUSIJA 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Dacjuk 32., Fedorov 34., Antipov 35., Afinogenov 60.

Razmerje v strelih na gol: 13:42 (4:10, 6:17, 3:15)