Švedi so Fincem nasuli kar pet golov. Foto: epa
Sergej Savenko
Sergej Savenko (levo) je prinesel zmago Ukrajincem. Foto: epa
Rusi so si priigrali drugo zmago.
Aleksander Haritonov je načel mrežo Belorusov. Foto: epa

Pred zadnjim krogom sta imeli Švedska in Finska popoln izkupiček točk. Antti Jussi Niremi je že v 50. sekundi popeljal Fince v vodstvo, a se Švedi niso dali zmesti. Niklas Kronvall je izenačil že v 3. minuti, v nadaljevanju pa je blestel Jonathan Hedström, ki je zabil dva gola.

Tekma med Dansko in Ukrajino je bila tekma za preživetje. Obstanek med elito so si z zmago z 2:1 že zagotovili Ukrajinci, Danci pa se bodo za to še krčevito bojevali. Zaradi boljšega razmerja v zadetkih bi vzhodnjakom sicer zadostovala že točka, vendar so si z zadetkom Bogdana Savenka v 58. minuti priigrali kar obe.

V skupini A so Avstrijci po ponedeljkovi blamaži proti Belorusiji (0:5) doživeli še hujši poraz s Slovaki (1:8). Gostitelji bodo prvenstvo nadaljevali v skupini za obstanek. Bolj vroče je bilo na tekmi Rusija - Belorusija, kjer sta ekipi lovili pomembne točke za drugi del tekmovanja. Uspešnejši so bili Rusi, ki so slavili z 2:0.

Prvi primer dopinga
Beloruski igralec Cimafej Filin je bil pozitiven na dopinškem preizkusu po tekmi s Slovaško. V njegovem telesu so odkrili sledi nandrolon. Filin na letošnjem prvenstvu ne bo več igral.