ZDA so si v zadnjih minutah tekme zagotovile zmago nad Latvijo. Foto: epa
Jaromir Jagr
Jaromir Jagr je še sodeloval pri prvem zadetku, kasneje pa je moral zaradi poškodbe prsta zapustiti igrišče. Foto: epa
Švicarji so s težavo strli odpor Vitalija Kolesnika. Foto: epa

Druge zmage v skupini D na prvenstvu so se veselili Čehi, ki so z 2:0 premagali Nemčijo. Švica je napravila velik korak k mestu, ki vodi v drugi del, saj je ugnala Kazahstan z 2:1.

Latvijci so veliko težav povzročili že Kanadi. Tokrat so bili še bližje skalpu veliki reprezentanci. Janis Spurkts je v prvi tretjini poskrbel za veselje številnih latvijskih navijačev.

Hokejisti z Baltika so bili z borbeno igro povsem enakovredni nasprotnik, na koncu pa popustili. Doug Weight je v 34. minuti izenačil, junak ZDA pa je bil Mark Parrish, ki je najprej zadel v 48. minuti za 2:1, še dve minuti kasneje pa postavil končnih 3:1.

Vokoun reševal Čehe
Čeprav razmerje v strelih (32-18 za Čehe) kaže na premoč hokejistov iz Češke, je bila tekma enakovredna. Nemci so imeli lepe priložnosti za izenačenje predvsem v drugi tretjini, a je bil vedno na mestu vratar Tomas Vokoun.

V drugi tretjini je moral z igrišča Jaromir Jagr. Po trku z Stefanom Schauerjem se je držal za mezinec leve roke. Ali gre za zlom bo znano v naslednjih dneh.

Švicarji v 44. minuti kronali boljšo igro.
Kazahstanci, ki so na prvem srečanju presenetili Nemčijo, so dobro začeli. V sedmi minuti jih je v vodstvo popeljal Aleksej Litvinov. Švica je izenačila tri minute kasneje, ko je v igri z igralcem več zadel Patrick Fischer.

Švicarji so bili boljši nasprotnik, vendar so potrebovali precej časa, da so še drugič ukanili odličnega vratarja Vitalija Kolesnika (34 obramb). Odločilen gol je v 44. minuti dosegel Patrick Fischer.