Andrej Hočevar je na letošnjem prvenstvu v življenjski formi. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar še naprej blesti v vlogi podajalca, tokrat je sodeloval pri štirih zadetkih. Zbral je en gol in kar enajst podaj. Foto: Reuters
Dober dan skupina A
Hokejisti z gladko zmago v Kanado

Slovenci so silovito pritisnili in že v 7. minuti je Uroš Vidmar v drugem poskusu ukanil vratarja Naojo Kikučija. Japonci so nekajkrat zapretili, a je bil vedno na mestu Andrej Hočevar. Anže Terlikar je po akciji Jurija Goličiča in Jake Avgustinčiča povišal na 2:0. Že v naslednjem napadu je po hudi napaki obrambe znižal Takahito Suzuki. Risi so se že po 26 sekundah pobrali. V akciji prvega napada je Tomaž Razingar dokazal svoje mojstrstvo.

Hafner razblinil še zadnje upe Japoncev
V drugi tretjini so Japonci znova pritisnili, a je bil sijajni Hočevar (izbran je bil za igralca tekme) vselej na mestu. Za mirno nadaljevanje so gostitelji poskrbeli v 25. minuti. Za japonskim golom je Kopitar osmešil njihovo obrambo, podal Razingarju, ki je pred vrati našel Milana Hafnerja, in na semaforju je pisalo 4:1.

Zadnja tretjina minila v splošnem slavju
V zadnjem delu so Slovenci le še nadzorovali potek, Tivoli pa je slavil. Z igralcem več je še drugič na tekmi z močnim strelom zadel Razingar. V 51. minuti je bil po izvrstni podaji Marcela Rodmana z desne strani natančen Egon Murič. Veliko zmago je potrdil Mitja Sotlar, za krajši boksarski vložek pa je poskrbel Dejan Varl.

V soboto še formalnost proti Litvi
Selektor Ted Sator ni mogel računati na poškodovana Iva Jana, ki je končal prvenstvo, in Roberta Ciglenečkega, ki ima poškodovano ramo. Slovenci bodo prvenstvo zaključili v soboto proti Litvi, ko bodo prejeli zaslužene medalje za nov podvig.