Švedi so se morali pošteno potruditi za zmago nad Norvežani. Foto: EPA

V 10. minuti je za vodstvo Fincev poskrbel Petri Kontiola, pet minut zatem je bil natančen še Jarkko Immonen. Olli Palola in Leo Komarov sta sredi druge tretjine v razmiku 30 sekund potrdila visoko zmago Fincev. Vratar Pekka Rinne je obranil vseh 20 strelov.

Na drugi tekmi skupine B je moral Kazahstan priznati premoč Latviji s 4:5, ki tako s šestimi točkami zaseda drugo mesto lestvice. V 44. minuti je odločil Juris Stals.

Vodijo Rusi z brezhibnim izkupičkom devetih točk. Zbornajo komando čaka v sredo tekma s Kazahstanom.

Švedi trepetali vse do zadnjega piska sirene
V skupini A so Danci s 4:1 ugnali Italijo, Švedi pa so se nekoliko mučili z Norvežani, a na koncu le zmagali z 2:1 in so zdaj vodilna reprezentanca te skupine. Norvežani so povedli v 23. minuti prek Sondreja Oldena. V 37. minuti je ob prednosti igralca več izenačil Joakim Lindström, sijajno je poslal plošček z leve strani pod prečko. Zmago je Švedom zagotovil Linus Klasen. Norvežani so v zadnji minuti zaigrali brez vratarja Steffena Soberga, Švedi so dvakrat zgrešili prazna vrata in se tresli vse do zadnjega piska sirene.