Nemški hokejisti so v podaljšku strli Fince. Foto: Reuters
Švedska je svoje delo proti Švici opravila z odliko. Foto: Reuters
Eisenschmid v 62. minuti zagotovil zmago Nemcem
Čehi napolnili mrežo Francozov

Odločilni zadetek je v drugi minuti podaljška dosegel Markus Eisenschmid. Hokejist Montreala je zaključil hiter protinapad in zadel prazno mrežo ob drugi vratnici po podaji Dominika Kahuna. To je bil njegov prvi gol na prvenstvu.

Finci so tekmo sicer začeli odlično, že v 3. minuti je v polno zadel Eeli Tolvanen. Ta je zadel iz bliskovitega protinapada. Nemcem je nato uspel preobrat, a zanj so se morali pošteno potruditi. Najprej je v 26. minuti izid izenačil Frederik Tiffels.

Hokejist Pittsburgha je plošček lepo sprejel pred vrati in zadel iz obrata. Za vodstvo Nemčije je poskrbel Bjorn Krupp, ki je zadel s strelom iz zapestja z modre črte v 39. minuti. Finci so dolgo lomili tekmeca, dobri dve minuti pred koncem rednega dela jim je vendarle uspelo izenačiti na 2:2. V "power playu" je zadel Sebastian Aho, a kaj kmalu so Finci sklonili glave po zmagovitem zadetku Eisenschmida.
Prva zmaga nad Finsko po 25 letih pa Nemčiji ni prinesla ničesar, saj so se srebrni z olimpijskih iger že v soboto po porazu z Latvijo (1:3) poslovili od četrtfinala.
Šesta zmaga Američanov
Na drugi tekmi skupine B so ZDA dosegle še šesto zmago ter so trdno v vodstvu in zanesljiv četrtfinalist. Tokrat so razpoloženi Američani z 9:3 premagali Norvežane. Med razpoloženimi ameriškimi napadalci se je dvakrat med strelce vpisal le igralec Chicaga Patrick Kane, ki je dosegel uvodna gola na tekmi.

Čehi razbili Francoze
V skupini A v Københavnu sta zmagala oba favorita. Švedska je s 5:3 odpravila Švico in dosegla še šesto zmago, Češka pa je bila s 6:0 boljša od Francije. Za Čehe, ki so naredili pomemben korak k četrtfinalu, sta po dvakrat zadela igralec Bostona David Pastrnak (4., 8.) in Roman Horak (22., 28.). Švedi so že zanesljivi četrtfinalisti, a čakajo tudi na izkupiček Slovaške v preostalih dvobojih.