Švicarski hokejisti so v Köbenhavnu zmagali tretjič. Foto: EPA
Nemčija, olimpijski podprvak, je proti Južni Koreji dosegla sploh prvo zmago na prvenstvu. Foto: EPA
Švicarji v zadnji tretjini strli Beloruse

Švicarji so se tako na najboljši način pobrali po porazu s Češko, ki je za zmago v prejšnjem krogu potrebovala kazenske strele. Belorusom tudi menjava selektorja v torek (Dava Lewisa je zamenjal Sergej Puškov) ni pretirano pomagala, čeprav so po vodilnem zadetku Švicarjev z goloma Geoffa Platta in Aleksandra Pavloviča uprizorili preobrat, a za poln izkupiček niso imeli možnosti.

Švicarsko izbrano vrsto je navdihnil Joel Vermin, ki je dosegel sploh svoja prva dva zadetka na svetovnih prvenstvih, beloruskega vratarja Mihaula Karnauhova je premagal že po minuti in 32 sekundah, drugič se je med strelce vpisal 15 sekund pred iztekom druge tretjine, ko se je po podaji Tima Meierja pred vrati najbolje znašel in plošček nekako le zbezal v mrežo za 3:2.

Švicarji so do konca tekme zadeli še dvakrat, na 4:2 je povišal Enzo Corvi, končni izid pa je po Andrighettovem strelu iz zapestja z najhitrejšim odzivom po odbitem ploščku postavil Meier.