Hokejisti ZDA se veselijo prestižne zmage nad severnimi sosedi Kanadčani. Foto: Reuters
Cam Atkinson
Cam Atkinson je z dvema goloma pri kazenskih strelih nagnil tehtnico na stran ZDA. Foto: Reuters
Ryan O'Reilly
Kanada je po golu Ryana O'Reillyja v 13. minuti povedla z 2:0. Foto: Reuters
Dylan Larkin
Dylan Larkin je s svojim drugim zadetkom ZDA popeljal v vodstvo s 4:3. Foto: Reuters
Kiril Kaprizov
Ruska strelca Kiril Kaprizov in Jevgenij Dadonov. Foto: Reuters
Frans Nielsen
Frans Nielsen je v drugi seriji kazenskih strelov takole ukanil Tima Pielmeireja za zmago Danske nad Nemčijo s 3:2. Foto: Reuters

Kanadčani so povedli že po 47 sekundah igre, ko je Pierre-Luc Dubois odbiti plošček z močnim strelom poslal za hrbet Keitha Kinkaida. V 13. minuti je Ryan O'Reilly iz obrata povišal na 2:0. Tik pred tem so ZDA stresle vratnico.

A odgovor Američanov je sledil že v naslednji (14.) minuti. Anders Lee je v protinapadu neubranljivo sprožil z desne strani in poslal plošček v mrežo nad ramo vratarja Darcyja Kuemperja, kar je bil tudi izid prve tretjine.

Preobrat Američanov za vodstvo s 3:2
Američani so odlično odprli drugi del. Dylan Larkin je po 43 sekundah nadaljevanja podstavil palico in preusmeril plošček v vrata za 2:2. Za popoln preobrat ZDA pa je poskrbel Johnny Gaudreau, ki je v 30. minuti zaključil protinapad po podaji Patricka Kana. Kanadčani so v 38. minuti izenačili, potem ko se je v gneči dobro znašel Anthony Beauvillier.

Parayko zadel za podaljšek
Larkin je v 44. minuti s strelom od vratnice ZDA povedel v novo vodstvo. Kanadčani so pritiskali za izenačenje in v 51. minuti poželi sad. Connor McDavid je prodrl po levi strani ob ogradi, nato pa podal pred vrata, kamor je pridrsal Colton Parayko in plošček poslal med nogama Kinkaida v mrežo. Redni del se je končal s 4:4, razmerje strelov je bilo 40:23 za Kanado. Na vrsti je bil podaljšek, ki pa ni prinesel zmagovalca, tako da so odločali kazenski streli.

Atkinson dvakrat v polno
Pri kazenskih strelih je blestel Cam Atkinson, ki je zadel najprej v prvi seriji, nato pa še v šesti. Atkinson je bil edini uspešen strelec pri ZDA. Pri Kanadi je bil to le Jordan Eberle, ki pa je nato zgrešil v šesti seriji.

Vabljeni k ogledu:
- Spored celotnega prvenstva

Razmerje strelov 39:10 za Ruse
Olimpijski prvaki Rusi so pričakovano gladko opravili s Francozi. Dvakrat je zadel Kiril Kaprizov. Razmerje strelov je bilo kar 39:10.

Danska matirala Nemčijo
V večernih tekmah je branilec naslova svetovnega prvaka Švedska s 5:0 nadigrala Belorusijo, medtem ko je gostiteljica Danska po kazenskih strelih strla (3:2) olimpijske podprvake Nemce. Edini uspešen izvajalec kazenskega strela je bil Frans Nielsen v drugi seriji.

Štiri reprezentance v četrtfinale
Na prvenstvu sodeluje po 16 reprezentanc, ki so razdeljene v dve skupini, prve štiri iz vsake skupine se bodo uvrstile v četrtfinale, zadnja iz vsake skupine pa se bo preselila razred niže.