Columbus je še edini klub v Ligi NHL, ki ni dobil serije v končnici. Foto: Reuters

Matt Duchene in Oliver Bjorkstrand sta na začetku druge tretjine poskrbela za dva gola prednosti. Priključek je ekipa s Floride ujela v 45. minuti z zadetkom Ondreja Palata, nato pa je na led stopil vratar Columbusa Sergej Bobrovski, ki je zaklenil gol. Zbral je 30 obramb, od tega 16 v zadnji tretjini. Končni izid 3:1 je 60 sekund pred koncem postavil Cam Atkinson.

"V končnici ne moreš zmagovati brez dobrega vratarja. Teh 10, 12 minut je bil res izjemen. Bobe ne pove ničesar, gre v gol in opravi svoje delo. Način, kako se pripravi na tekmo, je, milo rečeno, nenavaden. Vem, da ga bomo potrebovali tudi na četrti tekmi," je povedal trener Columbusa John Tortorella.

Columbus, ki v zmagah vodi s 3:0, bo imel v noči na sredo priložnost, da dobi prvo serijo v končnici v zgodovini kluba.

Tampa je v rednem delu zbrala 128 točk (62 zmag), 30 več od Columbusa in 21 več od vseh preostalih ekip. Lightningi so igrali brez suspendiranega Nikite Kučerova in poškodovanega Victorja Hedmana.

"Ni še konec, toda neznosno se zabavamo. Imamo lepo priložnost, da serijo končamo doma pred svojimi navijači. Mislim, da si to zaslužijo," je povedal strelec prvega gola Duchene.

Trda prede Pittsburghu, ki je proti New York Islandersom klonil tudi pred svojimi navijači (1:4).