Nik Simšič je odlično izkoristil priložnost v prvem napadu, saj je manjkal Robert Sabolič, ki mora na začetku sezone odslužiti kazen dveh tekem prepovedi igranja še iz lanske končnice. Foto: www.alesfevzer.com

Hokej se je velikopotezno vrnil v Tivoli, pred tekmo sta občinstvo ogrevala Pero Lovšin in Grega Skočir, gledalci, zbralo se jih je 3732, pa so dobro zapolnili tribune in glasno zapeli Na vrhu nebotičnika.

Simšič prvi strelec v novi sezoni
Uvodni pritisk Beljaka Olimpije ni prestrašil, ob izteku pete minute je izpeljala protinapad, Nik Simšič je bil po podaji Kalea Kerbashiana prvi strelec ne le tekme v Tivoliju, ampak tudi v celotnem 1. krogu prvenstva IceHL.

Gostje so v 14. minuti unovčili edino izključitev Olimpije v prvi tretjini (za dve minuti je šel n akazensko klop Wyatt Ege), uspešen je bil Max Coatta. Ko je kazalo, da bo takšen tudi izid uvodne tretjine, je Žiga Pavlin po podaji Jana Čosića pet sekund pred koncem plošček poslal pred vrata in presenetil Jeana Philippa Lamoureuxa.

Če je bilo razmerje v strelih po prvi tretjini rahlo na strani gostov (7:8), je bilo po drugi tretjini razmerje že kar občutno v njihovo korist (17:23). Toda Olimpija se je z Lukašem Horakom v vratih znala ubraniti in povečati prednost, drugič je v polno zadel Nik Simšič, potem ko je v 28. minuti unovčil podajo Lavoieja in bil spreten v gneči pred vrati Beljaka.

MacPherson kaznoval veliko neumnost Atwala
Tik pred koncem druge tretjine si je Arvin Atwal (nešportno obnašanj ein ugovarjanje sodniku) prislužil dvojno izključitev, kar je v 43. minuti z modre črte kaznoval Dylan MacPherson za 3:2. Olimpija je v preostanku zadnje tretjine veliko poskušala, v strelih je bilo v tem delu igre 14:5, toda plošček ni hotel v gol. Pred golom Beljaka je bilo nevarno predvsem v 57. minuti, ko so zmaji izpeljali protinapad štiri proti ena.

V nedeljo Olimpijo čaka gostovanje v Celovcu pri KAC-u, ki je danes po kazenskih strelih premagal Salzburg s 4:3.