Vratar Jetsov Connor Hellebuyck je samo nejeverno zrl pod strop dvorane v Winnipegu, kjer so gostitelji sicer izgubili že 7 od zadnjih 8 tekem končnice. Foto: Reuters

V bučni prestolnici Manitobe je po 40 minutah končno kazalo na domače slavje, a se St. Louis v 3/3 ni predal in izničil zaostanek 2:0. Prav v zadnjem poskusu rednega dela pa so Bluesi celo prišli do dragocene zmage s 3:2, kar je zdaj tudi izid v 1. krogu končnice za Stanleyjev pokal. Prvi center Jetsov Mark Scheifele ni izbil ploščka izza gola, prestregel ga je Tyler Bozak, ki je hitro podal pred gol, kjer je Jaden Schwartz podstavil palico in v zraku preusmeril plošček v mrežo Winnipega. Zdaj je na notah, da kot prvi v seriji pridejo do domače zmage, s čimer bi se prebili v 2. krog končnice.

Teravainen jeziček na tehtnici
Carolina je z 2:1 na domačem ledu ugnala branilce Washington in po štirih tekmah razmerje moči v zmagah izenačila na 2:2. Zmagoviti gol v Raleighu je pol minute pred koncem 2. tretjine po natančni podaji Nina Niederreiterja dosegel Teuvo Teravainen. Prvi gol za Canse in že tretjega v končnici je v 17. sekundi tekme dosegel novinec Warren Foegele, vratar Petr Mrazek se je proslavil s 30 obrambami. Matiral ga je samo kapetan Capitalsov Aleksander Ovečkin ob igralcu več.

Vratar Jones se je malce odkupil
Vegas je po treh zaporednih strelsko navdihnjenih zmagah ostal brez streliva, San Jose pa ostal pri življenju, saj je doma s 5:2 znižal zaostanek v obračunu tekmecev iz Pacifika na 2:3. Junak tekme je bil Tomaš Hertl, ki je prvega od svojih dveh zadetkov večera zadel že po 76 sekundah igre, po enkrat so se med strelce za gostitelje vpisali še Logan Couture, Barclay Goodrow in Joe Pavelski. Vratar Martin Jones je zbral 30 obramb in se odkupil za zadnje tri obupne vratarske predstave, po katerih mu je odstotek obramb v končnici padel na 83 odstotkov.