Colby Cave je zadnji gol v karieri dosegel 2. novembra v Pittsburghu, ko je v 28. minuti načel mrežo Pingvinov. Foto: AP

"Zapustil nas je izjemen človek, ki je bil občudovan, kamor koli je prišel," je zapisal predsednik kluba Bob Nicholson.

Legendarni Wayne Gretzky je na Twitter zapisal: "Bil je izjemen hokejist s svetlo prihodnostjo, hkrati pa odličen in pošten mož. V mislih in molitvi smo z ženo in celotno družino."

Žena Emily je povedala, da je bil Colby od torka v umetni komi, zaradi omejitev obiskov v času pandemije pa ga v bolnišnici ni smela obiskati.

Zadnji gol dosegel novembra
Cave je v Ligi NHL igral štiri sezone. Bil je član Oilersov in Bostona. Napadalec je na 67 tekmah zbral štiri zadetke in pet podaj.

V letošnji sezoni je igral na enajstih tekmah Lige NHL. Edini zadetek je prispeval 2. novembra v Pittsburghu, ko so Oilersi po podaljšku ugnali Pingvine z 2:1.