Jaka Ankerst je bil dvakratni strelec proti mladim Dunajčanom, pri čemer je dosegel tudi na koncu zmagoviti gol. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma se za Jeseničane ni začela dobro, saj so zadetek prejeli po pičlih desetih sekundah igre. Do izenačenja so prišli šele ob koncu prve tretjine, ko je zadel Jaka Ankerst, na vodstvo pa so morali čakati še dvajset minut, ko je bil natančen Gašper Glavič.

Razmerje strelov 50:14 za Jesenice
Na začetku tretje tretjine so prek Ankersta in Jake Šturma še dvakrat zadeli mrežo gostov in rešili vprašanje zmagovalca. Zadnji zadetek na tekmi za 5:2 je v 58. minuti dosegel Nik Grahut. Na koncu sobotnega večera v Podmežakli je bilo razmerje strelov kar 50:14 za Gorenjce. S po dvema točkama so tekmo končali Grahut, Ankerst, Hebar in Tomaževič.

Za Jeseničane, ki so se s tretjo zmago v petih tekmah pomaknili v zgornjo polovico osemnajstčlanske Alpske lige, je bila to druga od štirih domačih tekem v nizu, v četrtek gostijo Val Gardeno, dva dni pozneje pa Ritten.

Neuspeh zmajev pri skromnih Avstrijcih
Ljubljančani so spodbudno začeli gostovanje v Dornbirnu, saj je ob igralcu več Žiga Pešut poskrbel za vodstvo. A na koncu je bil to iz 36 strelov v avstrijski okvir vrat edini zadetek Olimpije, ki se je morala zadovoljiti s tolažilno točko za poraz v podaljšku, čeprav so domači sprožili le 26 strelov v vrata Tilna Spreitzerja. Za Bregenzerwald je v 24. minuti ob številčni premoči izenačil Giovanni Vogelaar. V podaljšku je v 62. minuti tekmo odločil Stefan Söder. Po lepem prodoru je bil natančen z bekhendom. Pred soočenjem s prvaki Alpske lige Bregenzerwald na prvih štirih tekmah ni osvojil niti točke!

Olimpija je še brez zmage na gostovanju v letošnji sezoni, že v nedeljo pa jo čaka nova težka naloga v Lustenauu.