V mondenem zimskošportnem središču so še vedno pod vtisom tragedije petkratnega umora. Med žrtvami je bil tudi vratar moštva Florian Janny.

Odličen začetek Jeseničanov
Izbranci Mitje Šivica so bili precej boljši v uvodni tretjini. Povedli so v 10. minuti, ko je vratarju Stefanu Riderwallu še uspelo odbiti strel Gašperja Seršena, plošček pa je v mrežo pospravil Jaka Sodja. V 14. minuti je Jaka Ankerst ob prednosti igralca več povišal na 0:2.

Že po dveh minutah druge tretjine je vse kazalo, da je srečanje odločeno, saj je Ankerst zadel še drugič, podal je Urban Sodja. Ko je na kazenski klopi sedel Gašper Korošec, je v 28. minuti znižal Christoph Echtler.

Vrnitev gostiteljev v zadnji tretjini
V zadnji tretjini je Kitzbühel pritisnil in v 49. minuti je Julian Schreiber ujel priključek. Andrej Hebar je bil izključen zaradi spotikanja pet minut pred koncem. Tik pred iztekom kazni je Mario Ebner iz bližine ukanil Žigo Kogovška.

Mader junak v podaljšku
Na vrsti je bil petminutni podaljšek, obe ekipi pa sta imeli na ledu po tri igralce. Priložnosti so se vrstile, 18 sekund pred koncem pa je Thomas Mader z bekhendom postavil končni izid in poskrbel za veliko veselje na tribunah Sportparka v Kitzbühelu.

Jeseničani bodo v soboto ob 18.00 v Podmežakli gostili Feldkrich.