Ljubljančani so na začetku decembra doživeli prva poraza v Alpski ligi, potem ko so morali tako na domačem ledu kot v gosteh priznati premoč Pustertalu (0:1 in 2:3).

Za dobro popotnico so konec tedna dosegli zmago v derbiju državnega prvenstva proti Jeseničanom (2:0), danes pa so imeli nekaj težav le v uvodni tretjini in na začetku druge, potem pa stopili na plin in popolnoma nadigrali tekmece. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 49:18.

Drozg hitro izničil vodstvo Kitzbühela
V prvi tretjini so imeli gostje še dovolj moči. Večkrat se je izkazal vratar Dominik Frank. Minuto pred koncem uvodnega dela igre je Patrick Bolterle odbit plošček iz bližine potisnil v mrežo. Le 39 sekund zatem je izenačil Jan Drozg. Anže Ropret ga je zadel z močnim strelom in plošček se je odbil pod prečko.

Šov zmajev v drugi tretjini
Gostje so v 25. minuti izkoristili napako Luke Zorka za vrati in Linus Wernerson je iz bližine matiral Tilna Spreitzerja. Tri minute zatem je Nik Simšič sijajno podal do Gala Korena, ki je z močnim diagonalnim strelom izenačil na 2:2. V 32. minuti je po prodoru Mihe Štebiha po desni strani plošček prišel do Tadeja Čimžarja, ki ga je pospravil v mrežo.

Ljubljančani so prevzeli pobudo, še najbolj jih je jezil sodnik Miha Bajt, ki se nekajkrat ni odločil za kazen za goste, hitro pa je dosodil dvominutno kazen za klop Olimpije.

Po vodstvu je Olimpija popolnoma prevladovala. V 35. minuti je Jure Sotlar spretno podstavil palico pred vrati po strelu Andraža Zibelnika. Do konca druge tretjine sta zadela še Čimžar ob prednosti igralca več in Ropret.

Gostom zmanjkalo energije
Ljubljančani so dobro strelsko formo nadaljevali tudi v zadnji tretjini, ko so dosegli še tri gole. Najprej Žiga Pance, v 46. minuti je Koren poslal plošček prek ramena Franka pod prečko. Končni izid je postavil Drozg s strelom iz zapestja sedem minut pred koncem. Kitzbühelu je v zadnji tretjini zmanjkalo moči in lahko bi prejeli še več zadetkov.

Cortina in Ritten naslednja testa v Tivoliju
V soboto bodo zmaji igrali proti Cortini, v torek pa nato še proti Rittnu. Jeseničani imajo več odmora, saj je tekma s Feldkirchom, ki bi morala biti v nedeljo, zaradi okužb v taboru Avstrijcev preložena.