Fabio Felline se je veselil največje zmage v karieri. Foto: EPA

Avstralec je z drugim mestom zadržal vodstvo v skupnem seštevku. Tretji je bil Thierry Gallopin.

Od Slovencev je bil najboljši Matej Mohorič (Cannondale), ki je zasedel 23. mesto, Jan Polanc (Lampre) je bil 27., Simon Špilak (Katjuša) pa 74., vsi so v cilj prišli v času zmagovalca. Tako kot tudi vsi favoriti dirke na čelu s Kolumbijcem Nairom Quintano.
Tudi počena zračnica ga ni zaustavila
Felline je dosegel prvo zmago na dirkah svetovne serije, kar je bil tudi njegov cilj pred prihodom v Baskijo. "Če sem iskren, sem sem prišel nekaj osvojit. Izkoristil sem priložnost, dobil etapo, s tem je cilj izpolnjen. Približno 40 kilometrov pred ciljem mi je počila zračnica, a sem ujel glavnino, v zaključku pa sem se odlično počutil, izkoristil sem dober položaj in dosegel največji uspeh v karieri," je bil zadovoljen 25-letni zmagovalec etape, za katerega je bila to sedma zmaga v profesionalni karieri. Na memorialu Marca Pantanija je slavil leta 2012, leta 2013 pa je dobil tudi etapo na Dirki po Sloveniji.

V skupnem seštevku je Špilak 53., še vedno ima isti čas kot vodilni Matthews, Polanc je prvi med tistimi, ki že imajo zaostanek, z minuto in 34 sekundami zaseda 61. mesto. Mohorič je 91., zaostaja deset minut in pet sekund.
Protest kolesarjev na štartu
Etapa, ki je vsebovala šest kategoriziranih vzponov, a prve kategorije je bil tisti popolnoma na začetku, vsi drugi pa so bili tretje kategorije, se je sicer začela z zamudo, saj so kolesarji s tem, ko niso štartali v predvidenem času, pokazali protest proti organizatorjem. Po njihovem mnenju je bil namreč šprint prve etape prenevaren, posledica tega je bil tudi skupinski padec, v katerem so se štirje kolesarji poškodovali. Najhujše poškodbe je imel Američan Peter Stetina, ki se zdravi v bolnišnici.