Večina je pričakovala, da bo v cilj druge etape najprej prišla manjša skupina ubežnikov, toda odločal je šprint večje skupine kolesarjev, ki ga je dobil Pierpaolo De Negri. Foto: David Črmelj
Pierpaolo De Negri
Razglasitev zmagovalcev je trajala petnajst minut, potem ko so organizatorji čakali nosilca modre majice Maura Finetta, ki pa se je medtem že odpeljal v hotel. Foto: David Črmelj
Alexander Kristoff
Alexander Kristoff je dobil sedmo etapo Dirke po Švici, kar je že njegova 18. letošnja zmaga. Foto: EPA
Golčer najvišje uvrščeni Slovenec po dveh etapah
Italijani prevladovali med Škofjo Loko in Kočevjem

Italijani so zasedli prvih šest mest, najboljši Slovenec pa je bil Jani Brajkovič na 21. mestu. Zahtevna deževna etapa od Škofje Loke do Kočevja, dolga 182 km, je imela prvi vrhunec ob vzponu na Strmo reber slabih 40 km pred ciljem, kjer je naklon tudi 17-odstoten. Kmalu po začetku vzpona so bili ujeti trije ubežniki, ki so vztrajali vse od Medvod oziroma več kot 100 kilometrov, med njimi pa je bil tudi Klemen Štimulak, ki je dobil prvi leteči cilj na Igu. Trojica je imela največ tri minute in pol prednosti.

Finetto prvi prikolesaril na Strmo reber
Na vzponu na Strmo reber (996 m nadmorske višine; gorski cilj prve kategorije) je imel najmočnejše noge Italijan v ekipi SouthEast Mauro Finetto, ki si je s tem priboril modro majico najboljšega hribolazca, imel pa je tudi priložnost za rumeno majico, saj je na četrtkovem kronometru zaostal le sedem sekund. Toda 50 sekund naskoka ni zadostovalo, zasledovalci so ga na spustu tik pred Kočevjem ujeli in začela se je priprava na ciljni šprint pred kočevsko občino. Prvo zmago sezone je slavil Pierpaolo De Negri, ki je našel idealen položaj za šprint.

Norveški kolesar Alexander Kristoff je zmagovalec 7. etape (152 km) Dirke po Švici. Odločal je šprint, v katerem je bil drugi Peter Sagan, Simon Špilak pa (v času zmagovalca) 27., tako da je skupno zadžal tretje mesto. V majici vodilnega ostaja Francoz Thibaut Pinot, Geraint Thomas pa je zaostanek zmanjšal na 37 sekund.

V soboto etapa s 3000 višinskimi metri
"Ni bilo pretežko, saj sta v zaključku sodelovali dve italijanski ekipi. Pihal je nasprotni veter, držal sem se vlaka ekipe SouthEast in se v zadnjih 50 metrih prebil naprej," je povedal 29-letni De Negri, član ekipe Nippo Vini Fantini. Drugi je bil Antonio Parrinello in tretji Simone Ponzi. Artjom Ovečkin je zadržal rumeno majico, zelo verjetno pa je ne bo mogel ubraniti na sobotni kraljevski etapi s ciljem na Treh kraljih na Pohorju (okrog 3000 višinskih metrov!). V beli majici mladega kolesarja ostaja član Radenske Marko Pavlič: "Težka etapa, vse sem moral dati od sebe, saj je bil ritem v klanec zelo oster." Načrt za soboto? "Sledil bom najboljšim, pa bomo videli, kako bo. To bo ključna etapa, ki pa jo poznam od začetka do konca."