Tejay Van Garderen se je veselil zmage v kraljevski etapi. Foto: EPA
Brajkovič se ob vrnitvi na vrh želi izogniti padcem

V peti etapi (188,4 km) med Tono in La Molino je član ekipe BMC dobil obračun med favoriti za končno zmago in na koncu premagal Avstralca Richieja Porteja (Sky) za tri sekunde in Španca Alberta Contadorja (Tinkoff-Saxo) za osem sekund. Na četrtem mestu je končal Irec Daniel Martin, na petem pa Nizozemec Wilco Kelderman, oba sta zaostala osem sekund.

Belgijec de Clercq (Lotto Soudal) ima pred Portom 21 sekund prednosti, tretji je Italijan Domenico Pozzovivo.

Američan je dosegel drugo etapno zmago na evropskih tleh na dirkah World Toura. Dan prej je Van Garderen ostal brez možnosti za visoko skupno uvrstitev, ko je na razmočenih cestah padel. "Na tej dirki imam vzpone in padce. Včeraj se je zgodil neljub dogodek. K sreči sem jo odnesel z malo škode. Bil sem res motiviran, spremenil sem taktiko in vse usmeril v etapne vožnje. To je vse, kar mi preostane," je povedal zmagovalec kraljevske etape Dirke po Kataloniji.

Jan Polanc (Lampre-Merida) je končal na 123. mestu, Luka Mezgec (Giant-Alpecin) pa na 150., oba sta zaostala skoraj 28 minut.

Bole drugi v prvi etapi dirke Coppi-Bartali
Grega Bole je v prvi etapi kolesarske dirke Coppi-Bartali v Italiji osvojil drugo mesto. Član poljske ekipe CCC Sprandi Polkowice je v šprintu moral priznati premoč Italijanu Manuelu Belletiju. V času zmagovalca je ciljno črto prečkal še Domen Novak (Adria Mobil) na 58. mestu.