Gorazd Štangelj (levo) velja za izredno koristnega in iskanega pomočnika. Foto: EPA
Filippo Pozzato
Filippo Pozzato se bo vsaj en dan postavljal z zlato majico. Foto: Reuters

Novomeščan in kolegi so na 7,7 km dolgem večernem prologu presenetljivo ugnali vso konkurenco. Baskovsko moštvo Euskatel je na drugem mestu zaostalo za osem sekund, Caisse d'Erpagne pa še za sekundo več. Astana Alberta Contadorja je zasedla šele deveto mesto (+0:14), tri mesta in tri sekunde je bil boljši CSC Carlosa Sastreja.

Zmaga celotnega moštva
Kot prvi je ciljno črto prečkal Filippo Pozzato, ki je tako oblekel zlato majico vodilnega. "Nisem presenečen, da smo zmagali, saj imamo res dobro moštvo za takšne posebne in kratke etape. Zmaga pripada celotnemu moštvu, čeprav je res, da je voditi na tako veliki dirki resnišno poseben občutek," se je v andaluzijskem večeru razgovoril 26-letnik iz Benečije.

Kdo v zlatem čez tri tedne?
Nedeljska druga etapa bo kolesarje popeljala iz Granade v Jaen, premagati pa bo potrebno 167,3 kilometra. Na dirki sodeluje 170 kolesarjev, 3-tedenski maraton pa se bo končal 21. septembra v Madridu.