Lance Armstrong je že pokazal zobe.
Nemški as Jan Ullrich francoske pentlje ni začel najbolj vzpodbudno.

Tritedenski pekel po Franciji se je tokrat začel v belgijskem Liegu. 6,1-kilometrska preizkušnja pa je v prvem tipanju favoritov pokazala, da petkratni zaporedni prvak Armstrong le ni tako slabo pripravljen kot je kazalo pred tedni. Nemec Jan Ullrich je bil "le" 16., a do Pariza so še trije tedni ...

Ne vem kaj naj rečem, sem presrečen," je po prihodu zadnjega tekmovalca (Armstronga) v cilj pripovedoval kolesar Fassa Bortole. Cancellara je postal po Alexu Zülleju (1996) šele drugi Švicar, ki je dobil uvodno preizkušnjo na Dirki po Franciji.

Kavboj po porazu ni bil preveč razočaran, o zmagovalcu pa je dejal: "Mlad fant, izjemno močan, vse čestitke. Kar pa se tiče moje vožnje, je najbolj pomembno, da sem dobro začel dirko. Že zjutraj na ogrevanju sem se počutil zelo dobro. Zdaj se počutim zelo sproščenega in močnega!"

Povprečna hitrost 53,56 km/h pomeni tudi tretji najhitrejši prolog v zgodovini Toura. Obakrat je bil hitrejši le britanski specialist vožnje na čas Chris Boardman. Rekordni čas je dosegel pred desetimi leti, ko je po ulicah Lilla brzel s povprečno hitrostjo 55,15 km/h.

Edini slovenski predstavnik Martin Hvastija je v konkurenci 183 kolesarjev z zaostankom 37 sekund osvojil 113. mesto.