KOLEDAR SVETOVNE SERIJE 2024 z OI in SP ter Dirko po Sloveniji
Datum | DIRKA (mesto/država) | Vrsta dirke in km (UCI točke za prvega) | ZMAGOVALCI 2023 (država/ekipa) | Slovenci - uvrstitve (predvideni nastopi) |
16.–21. januarja | 24. Dirka tam spodaj (Adelajda, Avstralija) | 6-etapna, 824,6 km | 1. Stephen WILLIAMS (VB/IPT) 2. Jhonnatan NARVAEZ (EKV/ING) 3. Isaac DEL TORO (MEH/UAD) | / |
28. januarja | 8. dirka Cadela Evansa (Geelong, AVS) | enodnevna, 176 km (300) | 1. Laurence PITHIE (NZL/GFC) 2. Natnael TESFATSION (ERI/TFK) 3. Georg ZIMMERMANN (NEM/ICW) | / |
19.–25. februarja | 6. Po Združenih arabskih emiratih | 7-etapna, 985 km (300) 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. | 1. Lennert VAN EETVELT (BEL/LTD) 2. Ben O'CONNOR (AVS/DAT) 3. Pello BILBAO (ŠPA/TBV) | 78. Luka MEZGEC |
24. februarja | 79. Omloop Het Nieuwsblad (Gent-Ninove, BEL) | enodnevna, 202 km (14 km kock) (300) | 1. Jan TRATNIK (SVN/TVL) 2. Nils POLITT (NEM/UAD) 3. Wout VAN AERT (BEL/TLV) | 1. TRATNIK, 24. MOHORIČ Odstop: Govekar |
2. marca | 18. Strade Bianche (Siena-Siena, ITA) | enodnevna, 215 km (75 km makadama) (400) | 1. Tadej POGAČAR (SVN/UAD) 2. Toms SKUJINŠ (LAT/LTK) 3. Maxim VAN GILS (BEL/LTD) | 1. POGAČAR, 5. MOHORIČ, 101. GOVEKAR Odstop: Novak |
3.–10. marca | 82. Pariz - Nica (FRA) | 8-etapna, 1220 km (500) 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8. | 1. Matteo JORGENSON (ZDA/TLV) 2. Remco EVENEPOEL (BEL/SQS) 3. Brandon McNULTY (ZDA/UAD) | 10. ROGLIČ Odstop: Mezgec |
4.–10. marca | 59. Od Tirenskega do Jadranskega morja (ITA) | 7-etapna, 1115 km (500) 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. | 1. Jonas VINGEGAARD (DAN/TLV) 2. Juan AYUSO (ŠPA/UAD) 3. Jai HINDLEY (AVS/BOH) | / |
16. marca | 115. MILANO-SANREMO (ITA) (Pavia- Sanremo) | enodnevna - prvi spomenik, 288 km (800) | 1. Jasper PHILIPSEN (BEL/ADC) 2. Michael MATTHEWS (AVS/JAY) 3. Tadej POGAČAR (SVN/UAD) | 3. POGAČAR, 6. MOHORIČ, 125. NOVAK, 145. GOVEKAR |
18.–24. marca | 103. Po Kataloniji (ŠPA) | 7-etapna, 1173 km (400) 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. | 1. Tadej POGAČAR (SVN/UAD) 2. Mikel LANDA (ŠPA/SOQ) 3. Egan BERNAL (KOL/ING) | 1. POGAČAR Odstop: Novak (v zadnji etapi) |
20. marca | 48. Brugge - De Panne (BEL) | enodnevna, 199 km (300) | 1. Jasper PHILIPSEN (BEL/ADC) 2. Tim MERLIER (BEL/SOQ) 3. Danny VAN POPPEL (NIZ/BOH) | 33. GOVEKAR Ni startal: Mezgec |
22. marca | 66. E3 klasika (Harelbeke - Harelbeke, BEL) | enodnevna, 208 km (400) | 1. Mathieu VAN DER POEL (NIZ/ADC) 2. Jasper STUYVEN (BEL/LTK) 3. Wout VAN AERT (BEL/TLV) | 15. MOHORIČ, 32. TRATNIK |
24. marca | 86. Po poljih Flandrije (Ypres-Wevelgem, BEL) | enodnevna, 253 km (500) | 1. Mads PEDERSEN (DAN/LTK) 2. Mathieu VAN DER POEL (NIZ/ADC) 3. Jordi MEEUS (BEL/BOH) | 13. MOHORIČ Odstop: Tratnik, Mezgec, Govekar |
27. marca | 78. Skozi Flandrijo (Roeselare-Waregem, BEL) | enodnevna, 188 km (300) | 1. Matteo JORGENSON (ZDA/TVL) 2. Jonas ABRAHAMSEN (NOR/UXM) 3. Stefan KÜNG (ŠVI/GFC) | 43. MEZGEC, 67. GOVEKAR Odstop: Tratnik |
31. marca | 108. PO FLANDRIJI (Antwerpen-Oudenaarde, BEL) | enodnevna - drugi spomenik, 270,8 km (800) | 1. Mathieu VAN DER POEL (NIZ/ADC) 2. Luca MOZZATO (ITA/ARK) 3. Nils POLITT (NEM/UAD) | Odstop: Mohorič, Govekar, Mezgec |
1.–6. aprila | 63. Po Baskiji/Itzulia | 6-etapna, 832 km (400) 1., 2., 3., 4., 5., 6. | 1. Juan AYUSO (ŠPA/UAD) 2. Carlos RODRIGUEZ (ŠPA/ING) 3. Mattias SKJELMOSE (DAN/LTK) | Odstop: Roglič |
7. aprila | 122. PARIZ-ROUBAIX | enodnevna - tretji spomenik, 259,9 km (800) | 1. Mathieu VAN DER POEL (NIZ/ADC) 2. Jasper PHILIPSEN (BEL/ADC) 3. Mads PEDERSEN (DAN/LTK) | / |
14. aprila | 58. dirka Amstel Gold (Maastricht, NIZ) | enodnevna, 253,6 km (500) | 1. Tom PIDCOCK (VB/ING) 2. Marc HIRSCHI (ŠVI/UAD) 3. Tiesj BENOOT (BEL/TLV) | Odstop: Govekar |
17. aprila | 88. Valonska puščica (Charleroi-Mur de Huy, BEL) | enodnevna, 199 km (400) (2791 višinskih m) | 1. Stephen WILLIAMS (VB/IPT) 2. Kevin VAUQUELIN (FRA/ARK) 3. Maxim VAN GILS (BEL/LTD) | Odstop: Novak |
21. aprila | 110. LIEGE-BASTOGNE-LIEGE | enodnevna - četrti spomenik, 259 km (800) (4097 višinskih m) | 1. Tadej POGAČAR (SVN/UAD) 2. Romain BARDET (FRA/DFP) 3. Mathieu VAN DER POEL (NIZ/ADC) | 1. POGAČAR, 60. NOVAK |
23.–28. aprila | 77. Po Romandiji | 6-etapna, 657 km (500) prolog, 1., 2., 3., 4., 5. | 1. Carlos RODRIGUEZ (ŠPA/ING) 2. Aleksandr VLASOV (RUS/BOH) 3. Florian LIPOWITZ (NEM/BOH) | 32. TRATNIK, 90. GOVEKAR |
1. maja | 61. Eschborn-Frankfurt | enodnevna, 204 km (300) | 1. Maxim VAN GILS (BEL/LDT) 2. Alex ARANBURU (ŠPA/MOV) 3. Riley SHEEHAN (ZDA/IPT) | 39. GOVEKAR |
4.–26. maja | 107. PO ITALIJI - GIRO D'ITALIA | 21-etapna –prvi Grand Tour, 3321 km (1100) 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21. | Branilec naslova: 1. Primož ROGLIČ (SVN/TJV) | Pogačar, Tratnik, Novak, Mezgec |
2.–9. junija | 76. Kriterij po Dofineji | 8-etapna, * 1190 km (500) | Branilec naslova: 1. Jonas VINGEGAARD (DAN/TJV) | Roglič |
9.–16. junija | 87. Po Švici | 8-etapna, * 1331 km (500) | Branilec naslova: 1. Mattias Skjelmose (DAN/TFS) | ? |
12.–16. junija | 30. PO SLOVENIJI (ni del World Toura) | 5-etapna, * 792 km | Branilec naslova: 1. Filippo ZANA (ITA/JAY) | Mohorič, Govekar, Mezgec, Novak, Ravbar? |
29. junija–21. julija | 111. PO FRANCIJI - TOUR DE FRANCE | 21-etapna - drugi Grand Tour, 3492 km (1300) | Branilec naslova: 1. Jonas VINGEGAARD (DAN/TJV) | Pogačar, Roglič, Mohorič, Tratnik, Mezgec |
10. avgusta | 44. Klasikoa Donostia/San Sebastian | enodnevna, * 224,8 km (400) | Branilec naslova: 1. Remco EVENEPOEL (BEL/SQS) | ? |
12. – 18. avgusta | 81. Po Poljski | 7-etapna, * 1221 km (400) | Branilec naslova: 1. Matej MOHORIČ (SVN/TBV) | Mohorič |
17. avgusta – 8. septembra | 79. PO ŠPANIJI - LA VUELTA DE ESPANA | 21-etapna - tretji Grand Tour, 3265 km (1100) | Branilec naslova: 1. Sepp KUSS (ZDA/TJV) | Mezgec, Govekar |
25. avgusta | 88. Po Bretanji (Plouay-Plouay, FRA) | enodnevna, * 258 km (400) | Branilec naslova: 1. Valentin MADOUAS (FRA/GFC) | ? |
28. avgusta –1. septembra | 20. Po Beneluksu | 5-etapna, * 734 km (400) | Branilec naslova: 1. Tim WELLENS (BEL/UAD) | Mohorič |
8. septembra | 27. Cyclassics (Hamburg–Hamburg) | enodnevna, * 204,7 km (400) | Branilec naslova: 1. Mads PEDERSEN (DAN/TLT) | ? |
13. septembra | 13. VN Québeca | enodnevna, * 201,6 km (500) | Branilec naslova: 1. Arnaud DE LIE (BEL/LTD) | Pogačar |
15. septembra | 13. VN Montréal | enodnevna, * 221,4 km (500) | Branilec naslova: 1. Adam YATES (VB/UAD) | Pogačar |
12. oktobra | 118. PO LOMBARDIJI (Bergamo–Como, ITA) | enodnevna - peti spomenik, * 238 km (800) | Branilec naslova: 1. Tadej POGAČAR (SLO/UAD) | Pogačar |
15.–20. oktobra | 5. Po Guanšiju (Kitajska) | 6-etapna, * 972,8 km (300) | Branilec naslova: 1. Milan VADER (NIZ/TJV) | ? |
PRVENSTVA | ||||
27. julija | OI PARIZ 2024 | KRONOMETER ELITE, 32,4 km in 150 m | Branilec naslova: 1. Primož ROGLIČ (SVN) | |
3. avgusta | OI PARIZ 2024 | DIRKA ELITE, 273 km in 2800 m | Branilec naslova: 1. Richard CARAPAZ (EKV) | Štiri mesta: ? (Pogačar, Roglič, Mohorič in Tratnik) |
11. septembra | EP 2024 - ZOLDER (Belgija) | DIRKA ELITE, * 199,8 km(250) | Branilec naslova: 1. Christophe LAPORTE (FRA) | ? |
29. septembra | SP 2024 - ZÜRICH (Švica) | DIRKA ELITE, 273,9 km in 4470 m (900) | Branilec naslova: 1. Mathieu VAN DER POEL (NIZ) | Pogačar, Roglič, Mohorič, Tratnik, Novak, Mezgec, Govekar |
* – dolžina dirk ob zadnji izvedbi