Zoran Dragić je bil z 22 točkami najboljši strelec tekme v Malagi. Foto: EPA
Rudy Fernandez
Rudy Fernandez je bil razigran v Kombank Areni. Foto: EPA
Juan Carlos Navarro
Juan Carlos Navarro je zadel pet trojk iz osmih poskusov. Foto: EPA

Madridčani so dobili vseh deset tekem v prvem delu Evrolige, v španskem prvenstvu so nanizali že 13 zmag zapored, tudi Top 16 so začeli udarno. 21.374 gledalcev v Kombank Areni je upalo na senzacijo, a ta ni bila niti blizu. Rekord Evrolige ostaja dvoboj med Partizanom in Panathinaikosom iz leta 2009 (22.567). Rudy Fernandez in Sergio Rodriguez sta bila s 16 točkami najzaslužnejša za novo zmago Reala.

V prvi četrtini je bil razigran Ioannis Bourousis, ki je prispeval osem točk. Real je z delnim izidom 6:0 končal uvodno četrtino (17:29). V drugi četrtini so bili glasni navijači Partizana bolj razpoloženi, saj je blestel Bogdan Bogdanović. Gostitelji so odšli na odmor z osmimi točkami zaostanka (39:47).

Vse do 33. minute so Beograjčani držali priključek (57:63), potem pa jim je zmanjkalo moči. Real je z delnim izidom 10:0 prišel do odločilne prednosti, Tremmell Darden in Fernandez sta bila natančna izza črte. Tudi v zadnjih minutah so navijači Partizana navijali za svoje ljubljence in jih po koncu tekme nagradili z aplavzom.

Osebni rekord Dragića
Unicaja je v Malagi izgubila proti Laboral Vitorii z 79:93. Zoran Dragić je 13 od 22 točk (osebni rekord v tem tekmovanju) dosegel v zadnji četrtini. Unicaja je sijajno začela (24:13), potem pa v drugem delu popolnoma popustila.
Gladka zmaga Barce
Barcelona je na krilih sijajnega Juana Carlosa Navarra (5/8 za tri) razbila Anadolu Efes (84:65). Boštjan Nachbar je dosegel sedem točk, Erazem Lorbek pa točko manj. Vse je bilo odločeno že sredi druge četrtine, ko so Katalonci povedli kar za 30 točk (48:18).

TOP 16, 1. krog, skupina E:
UNICAJA MALAGA - LABORAL VITORIA
79:93 (24:13, 11:20, 21:30, 23:30)
Dragić 22 (3/8 za dve, 3/5 za tri, prosti meti 7/8), 2 skoka in ena podaja v 27 minutah, Calloway 17, Kuzminskas 13; Nocioni 20 (4/4 za tri), Hamilton in San Emeterio po 13.

PANATHINAIKOS - EMPORIO ARMANI MILANO
73:57 (20:14, 18:17, 14:9, 21:17)
Gist 12, Ukić 11; Gentile 14.

BARCELONA - ANADOLU EFES
84:65 (25:16, 27:13, 13:20, 19:16)
Navarro 21 (5/8 za tri), Oleson 13 ... Nachbar 7 (3/6 za dve, 0/1 za tri) in 6 skokov v 21 minutah, Lorbek 6 (3/6 za dve) in 3 skoki v 19 minutah; Erden 15.