Kawhi Leonard je blestel tudi v Oracle Areni. S 30 točkami je bil najboljši strelec Toronta. Foto: Reuters

Trener branilcev naslova Steve Kerr je imel zares veliko težav. Shaun Livingston je v začetni peterki nadomestil poškodovanega Thompsona, ki mu je zdravniška služba svetovala počitek, a je vseeno želel igrati. Bil je v kadru, a ni vstopil v igro. Pomemben rezervist Kevon Looney je zaradi poškodbe ključnice že končal sezono na drugi tekmi.

Toronto je imel precej več razigranih košarkarjev, kar šest jih je doseglo več kot 10 točk. Kawhi Leonard je bil znova razigran s 30 točkami. Kyle Lowry jih je dodal 23, petkrat je bil natančen izza črte. Kar šest trojk je zadel Danny Green, pod košem pa sta gospodarila Pascal Siakam in Marc Gasol.

Stephen Curry je v prvem polčasu nasul kar 25 točk (rekord kariere na tekmah končnice). Foto: Reuters

Curry s 25 točkami držal priključek do odmora
Brez Thompsona in Duranta je vse breme v napadu padlo na Curryja, ki blestel v prvi četrtini. Nasul je kar 17 točk in s tremi trojkami držal priključek. Raptorsi so z delnim izidom 8:0 prevzeli pobudo sredi četrtine (7:17). 14 sekund pred koncem uvodnih 12 minut je Curry zadel z desetih metrov, a je takoj odgovoril Danny Green (29:36).

Kerr je moral nameniti malce počitka Curryju na začetku druge četrtine. To so gostje hitro unovčili. Fred van Vleet je zadel trojko, nato pa je štiri točke nanizal junak prve tekme Pascal Siakam in prednost je narasla na 12 točk (33:45). Toronto nato skoraj pet minut ni dosegel niti točke, a gostitelji tega niso unovčili (42:52). Curry je do odmora prispeval lar 25 točk, zaostanek pa mu je uspelo znižati na osem točk (52:60).

Green s tremi trojkami nagnil tehtnico na stran Raptorsov
Na začetku tretje četrtine se gostom ni uspelo odlepiti. Andrew Bogut je znižal na 75:83 z dvema zaporednima košema. Danny Green je v zadnjih dveh minutah in pol zadel tri trojke in prednost je narasla na 16 točk (80:96). Leonard ga je lepo zaposlil. Po 36 minutah igre so bili Bojevniki v velikih težavah (83:96).

Gostitelji se niso nevarno približali
Curry je s tremi prostimi meti znižal na 89:96, a sta Lowry in Leonard zrežirala delni izid 11:2 in sredi zadnje četrtine je bila tekma odločena (91:107). Po trojki Freda VanVleeta minuto in 37 sekund pred koncem (105:118) je Kerr vzel tudi Curryja iz igre. Prejel je velik aplavz, na parketu je bil kar 43 minut.

Nurse: Lowry mi je obljubil, da bo to njegov večer
"Vedno smo imeli pripravljen odgovor, ko se se približali. To je bilo ključno. Že pred tekmo mi je Lowry obljubil, da bo to njegov večer. Ni le zadeval izza črte, ampak je bil veliko v raketi. Hitro sem videl, da je zelo samozavesten," je bil zadovoljen trener Toronta Nick Nurse.

Kerr: Nadigrali so nas
"Nisem želel tvegati s Thompsonom, saj si nikoli ne bi oprostil, če bi igral in še poslabšal stanje, potem pa ne bi več igral do konca finala. Mislim, da bo lahko v petek igral. Drugi igralci so se res borili. Priznati moramo, da je Toronto odigral odlično tekmo, nadigrali so nas in zaslužili so si zmago. Približali smo se na sedem točk, nikakor pa nam ni uspelo priti do preobrata. Upam, da bomo z bolj zdravo ekipo v petek izenačili na 2:2," je pojasnil Kerr.

Marc Gasol je popolnoma zasenčil Cousinsa, ki je zadel le en met igre. Foto: Reuters

Curry: Pogrešali smo 50 točk Duranta in Klaya
"Pogrešali smo 50 točk, ki jih po navadi prispevata Durant in Klay. Thompson je bil vedno zdrav na ključnih tekmah. Zelo se nam je poznalo, da ga tokrat ni bilo. Nobena skrivnost ni, da imamo res velike težave s poškodbami. Borili smo se do konca, a preslabo smo odigrali v obrambi," je dodal Curry.

Draymond Green napovedal tri zaporedne zmage
"Boj se nadaljuje. Najprej moramo v petek izenačiti na 2:2, nato gremo v Toronto pa tretjo zmago, sledi pa slavje v Oracle Areni po šesti tekmi. Mislim, da nas čaka zanimiv teden," je v svojem slogu poudaril Draymond Green.

V petek ključna tekma za Bojevnike
Četrta tekma bo v petek prav tako v Oracle Areni, ki v naslednji sezoni ne bo več gostila tekem Bojevnikov. Aktualni prvaki se bodo preselili v Chase Center v San Francisco.