Saša Vujačić v Washingtonu ni blestel pri metu iz igre, zgrešil je tudi vse štiri poskuse za tri točke, a je zato opravil svoj del nalog pri skoku (6) in podajah (4). Foto: Reuters
Stephen Curry (Golden State Warriors)
Stephen Curry je v odločilni 3. četrtini sam nadigral pelikane, saj je dosegel 28 točk, gostitelji tekme v New Orleansu pa le 26. Foto: Reuters

Srečno noč čarovnic vsem. In mimogrede: nocoj smo prišli do druge zmage sezone z izjemnim moštvenim delom.

Beno Udrih na Twitterju

V Washingtonu je bil obračun Wizards - Knicks (110:117) izredno tesen, odločile pa so zadnje minute, ko je blestel prvi zvezdnik Newyorčanov Carmelo Anthony s 37 točkami in metom iz igre 11/18, pri čemer je zadel tudi štiri trojke iz petih poskusov. Pri čarovnikih sta mu dolgo odgovorajala John Wall in Bradley Beal (skupaj 51 točk), a na koncu so gostitelji ostali brez tretje zmage na uvodu v sezono.

Saša Vujačić tokrat kot član prve peterke Knickov ni bil strelsko razpoložen - iz 10 metov je zadel le dvakrat, zato pa je v 26 minutah dodal 6 skokov in 4 podaje ter s tem prispeval svoj delež k drugi zmagi Newyorčanov.

Conley popeljal Grizlije prek Mrežic
Do drugega uspeha na tretji tekmi sezone je prišel tudi Memphis, ki je doma s 101:91 odpravil Brooklyn. Prvo ime Grizlijev je bil Mike Conley z 22 točkami in 8 podajami, glavno razliko pa so naredile trojke, saj so jih gostitelji metali 9/23, gostje pa le 9/32. Beno Udrih je dobro izkoristil četrt ure igre, večer sklenil z 8 točkami, 3 podajami in 2 skokoma.

Branilci naslova se samo zabavajo
Košarkarsko noč čarovnic je sicer povsem zaznamoval najkoristnejši igralec Lige NBA Stephen Curry. S kar 53 točkami v New Orleansu je Curry pokazal, da se ne namerava zlepa odpovedati nazivu MVP, hkrati pa je Golden State obrambo naslova prvaka začel s tremi zmagami na prvih treh tekmah nove sezone. Tekma je bila ob polčasu izenačena, nato pa je v 3. četrtini vse vajeti prevzel Curry, samo v tem delu tekme je z mogočimi in nemogočimi meti dosegel kar 28 točk! Tekma se je končala s 134:120 v korist gostov iz Oaklanda.

Ko za šalo vržeš trojko prek 208-cm velikana
"Vsi se zabavamo. Smejem se samemu sebi, za ta neumni met, ki je šel noter,"
se je po tekmi šalil Stephen Curry in izpostavil trojko, ki jo je dosegel prek 208 cm visokega Anthonyja Davisa, sicer prvega igralca poraženih pelikanov. "Vedno sem bil samozavesten. Zdaj skušam postati še boljši igralec in se dvigniti še na višjo raven. To je molj cilj za letos. Blagoslovljen sem z zdravjem, počutim se poln energije, močan, prost, pri čemer se zabavam," je 27-letnik iz Ohia dal vedeti tekmecem, da skupaj z bojevniki zlepa ne bo predal vladarske krone.

Tekme 31. oktobra:
INDIANA - UTAH 76:97
Hill 17, George 16; Favors 18, Hood 17.
WASHINGTON - NEW YORK 110:117
Beal 26, Wall 25; Anthony 37, Galloway 14 ... Vujačić 4 (iz igre 2/10), 6 skokov in 4 podaje v 26 minutah.
NEW ORLEANS - GOLDEN STATE 120:134
Davis 26 in 15 skokov, Holiday 22; Curry 53 (iz igre 17/27, prosti meti 11/11) in 9 podaj, Green 21, Thompson 19.
MEMPHIS - BROOKLYN 101:91
Conley 22, Randolph 15, Green 13, Udrih 8 (iz igre 3/8), 3 podaje, 2 skoka in blokada v 15 minutah; Bogdanović 19, Jack 15.
PORTLAND - PHOENIX 90:101
Lilard 23, Aminu 16; Bledsoe 33, Knight 27, Morris 15.
LA CLIPPERS - SACRAMENTO 114:109
Griffin 37, Redick 23; Rondo 21, Gay 20.