V nasprotju z večino klubov 50-letni Srb v lanski kader ni posegel koreniteje. Zaveda se namreč, da imajo v odločilnih in tesnih tekmah prednost prekaljene, uigrane ekipe. Tako je že tako najizkušenejšemu evropskemu moštvu dodal le nekaj "sveže krvi". Namesto "prebeglega" Vasilisa Spanoulisa, ki je nepričakovano odšel k mestnemu tekmecu Olympiacosu, je iz Siene prišel izvrstni Afričan Romain Sato, Nikolo Pekovića pa je pod obročem zamenjal MVP rednega dela lanske Evrolige Aleks Marić. Mesto na poziciji organizatorja igre je sprostil še Šarunas Jasikevičius, ki pa že v prejšnji sezoni ni bil v prvem planu.
Nobene šibke točke
Skorajda odveč je omeniti, da so petkratni evropski prvaki odlično pokriti prav na vseh položajih. Dirigentska palica je v rokah Dimitrisa Diamantidisa, štirikratnega najboljšega obrambnega igralca Evrolige, ki ima med vsemi košarkarji Panathinaikosa tudi največjo minutažo. Ob njem v branilskem paru igra najboljši strelec ekipe Drew Nicholas (povprečje 13 točk), ki ga praktično ne smeš pustiti samega. Alternativi predstavljata grški reprezentant Nick Calathes in Srb Milenko Tepić, ki pa na začetku sezone nista povsem v prvem planu. Obradović v visoki rotaciji na položaju branilca vse bolj uporablja eksplozivnega Sata, ki je s hitro prilagoditvijo postal ena izmed udarnih igel "zelenih".
Krilno-centrsko linijo večinoma "pokrivajo" zimzeleni Mike Batiste (v Atenah je že osmo leto) ter grški reprezentanti Stratos Perperoglu, Antonis Fotsis in Kostas Tsartsaris. Vse bolj se uveljavlja tudi Marić, svoj delež pa dobivata še dva grška reprezentanta, novinca Kostas Kaimakoglu in Ian Vougioukas, ki je prišel iz Olympiacosa.
Desetletje polno lovorik
Panathinaikos je svoj prvi evropski naslov osvojil leta 1996, ko je po zaslugi famozne sporne blokade Stojka Vrankovića v zadnji sekundi za točko ugnal Barcelono. Zlato obdobje zelenih pa se je začelo s prihodom Željka Obradovića v poletju leta 1999. Pao je pod njegovim vodstvom evropski prestol zasedel še v letih 2000, 2002, 2007 in 2009. Lani je Panathinaikos presenetljivo izpadel še pred četrtfinalom, sezono pa si je rešil v prvenstvu, ko je z zmago nad evropskim podprvakom Olympiacosom osvojil 12 naslov v zadnjih 13 letih oziroma osmič zapored.
V tej sezoni še niti blizu izgubljeni tekmi
Na prvih dveh tekmah Evrolige je Pao deloval kot dobro naoljen stroj. Tako Valencia kot močni CSKA sta se upirala le prvi polčas, potem pa so varovanci Obradovića prestavili v višjo prestavo in obakrat slavili z dvomestno razliko. Premočno so dobili tudi obe tekmi v grškem prvenstvu (povprečje zmag za 33 točk). Tako kot Zdovc Obradović šahovsko razporeja minute med vseh 12 košarkarjev, kar se odraža tudi na statistiki strelcev. "Dvoštevilčna" na srečanju proti Valencii sta bila tako le Batiste (13) in Perperoglu (10), proti CSKA-ju pa Nicholas (18), Sato (17) in Diamantidis (10). Slabosti Panathinaikos tako rekoč ni pokazal niti za trenutek. Bo razpoko v njihovih vrstah uspelo najti Juretu Zdovcu?
Povprečje točk Panathinaikosovih igralcev v Evroligi: Nicholas 13, Sato 12,5, Batiste 9,5, Diamantidis in Perpereoglu po 9, Marić 4,5, Tsartsaris 4 ...
Sreda ob 19.15:
EFES PILSEN - ARMANI JEANS MILANO
Ob 20.45:
VALENCIA - CSKA MOSKVA
Četrtek ob 20.45:
UNION OLIMPIJA - PANATHINAIKOS
Lestvica:
PANATHINAIKOS 2 2 0 +28 4
UNION OLIMPIJA 2 2 0 +9 4
EFES PILSEN 2 1 1 +11 3
ARMANI J. MILANO 2 1 1 +11 3
CSKA MOSKVA 2 0 2 -27 2
VALENCIA 2 0 2 -32 2
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje